Gündem

Gündüz çaycı, gece şarkıcı

Deniz TOKAT/DENİZLİ, (DHA)-  DENİZLİ'de yaşayan 34 yaşındaki Erol Değmeci, gündüzleri çaycılık, gece ise farklı mekanlarda şarkıcılık yapıyor

01 Ekim 2017 13:00

Deniz TOKAT/DENİZLİ, (DHA)-  DENİZLİ\'de yaşayan 34 yaşındaki Erol Değmeci, gündüzleri çaycılık, gece ise farklı mekanlarda şarkıcılık yapıyor.
Denizli\'de yaşayan Erol Değmeci, Pamukkale Belediyesi\'nde çaycı olarak çalışıyor. Müziğe küçük yaşlarda ilgi duymaya başlayan ve amatör olarak devam eden Değmeci, haftanın 6 günü kentin çeşitli mekanlarında da şarkıcılık yapıyor. Anne ve babasının küçük yaşta ayrıldığını, dedesi ve anneannesinin yanında büyüdüğünü anlatan Değmeci, küçükken süpürgeleri gitar yerine koyarak şarkı söylediğini dile getirdi. Aile büyüklerinin müzikle ilgilenmesini istemediğini ifade eden Değmeci, müzik tutkusunu hayatı boyunca asla kaybetmediğini, ilk gitarını 19 yaşında bir yakınından hediye olarak aldığını söyledi.
HAFTANIN 6 GÜNÜ SAHNEDE
Zorlu hayat şartları nedeniyle iki iş yapmak durumunda olduğunu belirten Erol Değmeci, \"Ailemden ayrı kaldığım için, anneannem ve dedemle birlikte büyüdüm. Onlar yaşlı oldukları için müziğe karşı olumsuz bakıyordu. Eskiden sarı süpürgeler vardı, onları enstrüman yapar kendi kendime şarkılar söylerdim. Yakın bir aile dostumuzun bana gitar almasıyla, 2002\'de gitar çalmaya başladım. Yaklaşık 8 yıldır kafeler, restoranlar ve otellerde sahne alıyorum. Haftanın 6 günü canlı müzik yapıyorum. Zorlu hayat şartlarında benim için iyi bir gelir kaynağı oluyor\" diye konuştu.
\'İKİ FARKLI HAYAT YAŞIYORUM\'
Meslekleri dolayısıyla iki farklı hayat yaşadığını belirten Değmeci, \"Gündüzleri çalışmak zorundayım. Sigorta ve sosyal güvence anlamında kendimi garantiye almak zorundayım. Akşamları yaptığım müzik ise benim için ise büyük bir zevk. İnsanlara seslenmek onlarla iç içe olmak çok güzel. Gündüz çaycılık gece müzisyenlik yapmak bu yüzden beni hiç yormuyor. Tam aksine bu şekilde bir hayatım olduğu için çok mutluyum\" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir