Spor

Göksel Gümüşdağ: Aldatan Vedat Muriqi'ydi

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ açıklamalarda bulundu

11 Şubat 2020 20:04

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, yaptığı açıklamada hakemleri değerlendirdi ve Vedat Muriqi'nin gördüğü tartışmalı kırmızı kart için de konuştu.

Kulüp başkanlarının MHK ve hakemlerle ilgili düşüncelerini paylaştı diyen Gümüşdağ, "Başkan Zekeriya Alp olmak üzere MHK'ye güven var. VAR hakemlerinin daha da çoğaltılması, eğitilmesi ve IFAB kurallarına riayet etmesinin önemli olduğunu düşünüyoruz'' ifadelerini kullandı.

TRT Spor'a konuşan Gümüşdağ, ''Sahadaki hataları minimize etmemiz gerekiyor. MHK Başkanları değişiyor ama sorunlar çözülmüyor. Başkanlar içerisinde en kıdemlisi benim. Ben aksiyon alma tarafındayım. Ben MHK Başkanı Zekeriya Alp ve ekibine güveniyorum'' şeklinde konuştu.

Sivasspor maçındaki tartışmalı pozisyonla ilgili de konuşan Gümüşdağ ''Teknik değerlendirmeye baktığınızda bir kasıt olmadığını söyleyenler var, penaltı olduğunu söyleyenler var ben 1-1 paylaştık diyorum" dedi

"Transfer yapmayan tek takımız"

Göksel Gümüşdağ, ara transferle ilgili soruya ''Hiçbir kulüp, kimsenin ceza almasını istemez.Kimse hatadan prim yapmak istemez. Limit aşımına uğramamak için 7 oyuncu yolladık 18 takımdan transfer yapmayan tek takım biziz'' yanıtını verdi.

Gümüşdağ, şu ifadeleri kullandı:

''Kulüpler Birliği ve TFF arasında yapılan toplantı sonrası atılacak adımlar çok daha önemli. TFF futbolun menfaatleri doğrultusunda hareket etmeli. Türk futbolu teknoloji anlamında Avrupa'ya öncü oldu. Bugün baktığınıda ofsayttan gol kaldı mı? Neredeyse yüzde bir. Futbola sadece oyun olarak bakmalıyız. Bazen abartıyoruz. 34 yaşında başbakan var. Genç hakemlerin çok daha şans bulmasından yanayım. Zekeriya Alp çok güvenilir, futbolun ruhunu bilen bir spor adamıdır.''

Ligde görülen kırmızı kart cezasının kupada çekilmesiyle ilgili de konuşan Gümüşdağ ''Aldatan Vedat Muriqi, aldatmayan Demba Ba'ydı. Vedat olsa da olmasa da Fenerbahçe yenebilirdi, bunu söyledim. Talimatlarla ilgili değişiklik istemiştim, kupalar, kart temizleme alanı oldu. Bunun hemen değişmesi gerekir'' ifadelerini kullandı. 

Başkan Göksel Gümüşdağ, Abdullah Avcı ile ilgili ''Abdullah Avcı, bizim dostumuzdur. Beşiktaş'ta başarılı olmasını isterdik. İnşallah başka takımlarda başarılı olur" dedi.