Gündem

Gökhan Özoğuz'dan AKP'li Burhan Kuzu'ya Ekrem İmamoğlu yanıtı

"Bu kabus yalan dalgası elbet bir gün bitecek"

29 Mayıs 2019 10:10

AKP'li Burhan Kuzu, sosyal medya hesabı üzerinden mazbatası elinden alınan CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'nun Habertürk'te katıldığı bir programda, yandaş medya kuruluşları tarafından, "PKK ve FETÖ'ye çağrı" olarak yansıtılan sözlerine ilişkin olarak, "İstanbul seçimleri öncesi CHP-PKK-FETÖ ittifakı aleni bir şekilde ortaya çıkmış oldu. İstanbul halkı böylesi bir işbirliğine geçit vermez" ifadelerini kullandı. Kuzu'ya yanıt Athena müzik grubunun solisti Gökhan Özoğuz'dan geldi.

AKP'li Kuzu'nun Tweet'ini alıntılayan Özoğuz, "Ben bir T.C. vatandaşı olarak bu şekilde asılsız, iftira ve yalan dolu suçlamayı hiç tereddüt etmeden yazdığınız için sizi ve sizin gibi söylemlerde bulunanları kınıyorum" dedi. Halkın her zaman doğru olanı bilerek bağrına bastığını söyleyen Özoğuz, "Bu kabus yalan dalgası elbet bir gün bitecek" diye yazdı.

Öte yandan Burhan Kuzu'nun söz konusu Tweetine bir tepki de İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in basın danışmanı Murat İde'den geldi. Üniversitede Kuzu'nun Anayasa Hukuku ersine girdiğini belirten İde, "Hocam(!), öğrenciniz olmaktan utanıyorum artık. Vallahi de billahi de, öğrenciniz olmaktan utanıyorum artık" diye yazdı.

AKP'li Burhan Kuzu, kişisel sosyal medya hesabı Twitter'dan şunları kaydetti:

"İmamoğlu sonunda ağzındaki baklayı çıkardı. Canlı yayında "Gelin Türkiye'yi beraber yönetelim" diyerek FETÖ ve PKK'ya açıkça mesaj gönderdi. İstanbul seçimleri öncesi CHP-PKK-FETÖ ittifakı aleni bir şekilde ortaya çıkmış oldu. İstanbul halkı böylesi bir işbirliğine geçit vermez."

Murat İde şunları kaydetti:

"Hocam(!), öğrenciniz olmaktan utanıyorum artık.. Vallahi de billahi de, öğrenciniz olmaktan utanıyorum artık.."

İmamoğlu'nun Habertürk'te söylediği sözlerin çarpıtılmasıyla ilgili programda soruyu soran gazeteci Mehmet Akif Ersoy akşam saatlerinde bir yazı kaleme alarak yaşananların AKP’lilerin paylaştığı gibi olmadığını açıklamıştı.

TIKLAYIN - İmamoğlu'nun montajlanan konuşmasında soruyu soran gazeteciden açıklama

İmamoğlu'nun montajlı görüntüsünü paylaşan AKP İl Yönetim Kurulu üyesi Keleş'in  ilişkileri tartışılıyor

YSK'nın seçim yenileme kararıyla mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu'nun Habertürk'te söylediği sözleri, hükümete yakınlığıyla bilinen medya kuruluşları tarafından çarpıtılmış, "Skandal PKK ve FETÖ" sözleri şeklinde servis edilmişti. AKP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Elif Şahin Keleş de sosyal medya hesabından bu sözlerin montajlanmış bir halini paylaşmıştı. Keleş’in paylaşımı, özellikle sosyal medyada büyük bir tepki çekti. Bu paylaşımın ardından gözler Elif Şahin Keleş'e çevrildi. Kimilerinin "örgüt", kimilerinin "AKP içindeki bir paralel yapılanma" olarak nitelediği "Pelikancılar"ın fikir merkezi olduğu iddia edilen Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi'nin açıklamalarında Keleş, dış ilişkiler uzmanı olarak görünüyor.