Dünya

Game of Thrones'da Cersei Lannister'ı canlandıran Lena Headey: Daha iyi bir ölüm isterdim

"Game of Thrones'da her şekilde ölebilirsiniz"

16 Haziran 2019 16:30

Geçen ay final yapan Game of Thrones dizisinde Cersei Lannister karakterini canlandıran Lena Headey, karakteri için 'daha iyi bir ölüm' istediğini söyledi. 

Guardian gazetesine konuşan Headey, 8 sezonluk dizinin finali hakkında değerlendirmelerde bulundu. Headey, dizinin yazarları David Benioff ve DB Weiss ile 'birkaç içki içtikten sonra oturup konuşsa' neler söyleyeceği sorulduğunda, "Daha iyi bir ölüm isterdim" cevabını verdi. 

"Game of Thrones'da her şekilde ölebilirsiniz" diyen Headey, "Tabi ki ölümümü merak ediyordum. Bu yüzden biraz içerledim fakat herkesi memnun edemeyeceklerini biliyorum. Ne yaparlarsa yapsınlar, yükselişten bir iniş çıkacağı belliydi. Bu dizide oynamak efsaneydi fakat her şey biter ve yoluna devam edersin" ifadelerini kullandı. 

Dizide Cersei Lannister karakteri, ikizi ve aynı zamanda sevgilisi olan Jaime Lannister'la beraber moloz yığınları altında kalarak öldü.
 
Jaime Lannister'ı canlandıran Nikolaj Coster-Waldau final sahnesini 'şiirsel' olarak tanımlamış, "Çekimler tamamlandığında çok duygulandık" demişti.