Spor

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: Devlet beka savaşı veriyor

"Bu ülkenin barışa ihtiyacı var"

15 Şubat 2019 08:49

Benfica karşılaşması öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, "Bu ülke gerginlik yaşıyor. Bu ülkenin barışa ihtiyacı var. Tanzim satışları yapılıyor. Devlet beka savaşı veriyor." dedi

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un gündüz saatlerinde yaptığı basın toplantısında değindiği konulara yanıt veren Cengiz, şu ifadeleri kullandı;

“Ben isterim ki rakip takımların başkanları TFF Başanı olsun"

“Hiçbir kulüp başkanına antipatim yok. Ben hakemlerin hataları ısrarlı ve sürekli hale gelirse onun yapılmaması için, yalnız bizim için değil dinlendirilmesi kanaatindeyim.”

“Galatasaray yöneticisinin 24 saat içinde TFF’den istifa edip geri gelmesinde en ufak hamlemiz yok. Ben isterim ki rakip takımlarımın başkanları TFF Başkanı olsun. Buna Ali Koç da dahil. İkinci başkanları da MHK Başkanı olsun. Bundan rahatsızlık duymam”

“Bu ülkenin barışa ihtiyacı var"

“En ateşli fanatik rakip takım taraftarı veya başkanı TFF Başkanı olsun. Eğer oyunu kurallarına göre oynayacaksa bizim için sorun yok. Bu ülke gerginlik yaşıyor. Bu ülkenin barışa ihtiyacı var. Tanzim satışları yapılıyor. Devlet beka savaşı veriyor."

“Hileyle, hurdayla iş çevirmeyelim"

“Bugün ben şampiyon olurum, yarın sen olursun. Ama hileyle, hurdayla iş çevirmeyelim. Sahaya çıkalım ve mertçe mücadele edelim. Yusuf Namoğlu’nu görevde bulunduğu sürece hiç aramadım. Benim alnım açık. Ben de maç seyretmek istiyorum. Ben ceza yedim herkes ceza yesin demiyorum. Çifte standart yapılmasın. Rakip takımın acısından zevk alıyorsam bende bir sakatlık vardır”

“Şark kurnazlığı başka bir şeydir"

Öte yandan “Fenerbahçe’den Fatih Terim’in ‘Hakemler de hata yapabilir’ açıklaması için ‘kurnazlık’ ifadesi kullanıldı, ne söylersiniz?” sorusuna yanı veren Cengiz, “Hocamız orada bir ironi yaptı. Ona kurnazlık denmez. Şark kurnazlığı başka bir şeydir, ona girmeyelim, orası üzer, kırar. Kimseyi kırmak istemiyorum. Biz ‘VAR’ kayıtlarının açıklanmasını istedik. Açıklanmayınca da yanlış olduğunu söyledik, ceza aldık” dedi.