Seçim 2023

Fatih Altaylı: BTK, AK Partililerin propagandalarının SMS atılmasına gıkını çıkarmadı, Kılıçdaroğlu'nda kuralları hatırladı! 

27 Mayıs 2023 11:13

Gazeteci Fatih Altaylı, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçmene SMS atmasının "iktidar gücü tarafından engellendiğini" ancak iktidardaki isimlerden her gün onlarca SMS geldiğini belirtti. 

Kılıçdaroğlu'nun "Tümüyle karartma altındayım, SMS atmam engelleniyor" açıklamasının ardından söz konusu SMS engellenmesini yazdı. 

Altaylı, yazısında şunları kaydetti:

"Kemal Kılıçdaroğlu’nun GSM operatörleri üzerinden, seçmenlere gönderdiği bir mesaj iktidar gücü tarafından engelleniyor.  Kemal Kılıçdaroğlu’nun yollamaya çalıştığı SMS özetle vatandaşların bankalara olan kredi kartı borçlarının Kılıçdaroğlu’nun seçilmesi halinde Hazine tarafından üstlenileceği vaadinde bulunuyor.  Ve bu SMS Bilgi Teknolojileri Kurumu BTK tarafından engelleniyor. 

Dahası ikisi kamu kontrolünde olan, diğeri ise kamuya göbeğinden bağlı olmak zorunda kalan 3 GSM şirketi BTK tarafından 'Tehdit' ediliyor. 'Böyle bir şey yaparsanız lisanslarınız iptal edilir' diyor. Bu tehdidine YSK’nin Mart ayında aldığı bir kararı dayanak yapıyor. İktidar yanlıları ise 'Bu mesajlar İş Bankasında hesabı olanlara mı gidiyor' diye yaygaraya başlıyor. Çok açık söyleyeyim. İş Bankası’nda hesabım var ama bu mesaj bana gelmedi.

Ama bana her gün gelen onlarca mesaj var.  Mesela İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun İstanbul 2. Bölgedeki siyasi faaliyetlerini sırf bana değil, çevremdeki herkese her gün birkaç farklı mesaj olarak geliyor.  Esenler Belediyesi’nin attığı her adımı, düzenlediği her toplantıyı, Cumhurbaşkanı’nın ya da AK Partili siyasetçilerin Esenler’de aldığı her nefesi cep telefonuma gelen mesajlar sayesinde anı anına öğreniyorum.  Keza AK Partili Bülent Turan’ın attığı her adım, yaptığı her konuşma, her siyasi faaliyet cep telefonuma SMS olarak düzenli bir biçimde iletiliyor. 

Seçim döneminde pek çok Ak Partili adayın propaganda faaliyetlerinin de cep telefonuma yollanmasında hiçbir beis görmedi BTK yönetimi. Tüm bunlara gıkını çıkarmayan devlet kurumu, söz konusu Kemal Kılıçdaroğlu olunca YSK’yı, yasakları, kuralları hatırladı!  Ve tabii kuralların ve yasaların sadece muhalefet için geçerli olduğunu…" 

TIKLAYIN - Kemal Kılıçdaroğlu'nun yasaklanan SMS'lerinde ne mesaj verilmişti?

TIKLAYIN - Kılıçdaroğlu: Tümüyle karartma altındayım, SMS atmam engelleniyor, bir korkak yüzünden ülke gidiyor!

TIKLAYIN - SMS'lere yasak! Kılıçdaroğlu'nun Babala başarısı, Erdoğan'ı korkuttu mu?