Gündem

Fatih Altaylı: Aziz Sancar, niye başarılarını Atatürk devrimlerine borçlu olduğunu söyleyen biri olarak ağzını açıp tek kelime etmedi Disney’in rezilliğine!

15 Ağustos 2023 11:03

Gazeteci Fatih Altaylı, Disney’in Ermeni lobilerinin baskısı sonucunda çektiği Atatürk dizisini platformda yayınlamama kararı aldığını belirttiği bugünkü yazısında, Nobel ödüllü Aziz Sancar’ı konu hakkında sessiz kalmakla eleştirdi.

Altaylı, yazısında şunları kaydetti:

“Bizim sanatçılardan ses seda duymadık da, Orhan Pamuk’tan ve Aziz Sancar’dan duyduk mu! Hadi Orhan Pamuk’tan fazla umudumuz yok. Onun duruşu, tarzı belli. Nobel’ini Türkiye’yi karalayarak aldığı bir sır değil. Peki ya Aziz Sancar. Övünç kaynağımız bu bilim insanının Atatürk’e yakınlık duyduğunu zannediyorduk. Nobel ödülünü aldıktan sonra Anıtkabir’e gelmiş, ödülünü Atatürk’e armağan etmişti. 2016 yılında verdiği bir konferansta ise 'En büyük görevimiz Atatürk’ü tanıtmak' diye seslenmişti dinleyicilere. Madem öyle, bu konuda niye suskun Aziz Sancar Hocamız? Niye Nobelli bir Bilim İnsanı ve başarılarını Atatürk devrimlerine borçlu olduğunu söyleyen biri olarak ağzını açıp tek kelime etmedi Disney’in rezilliğine! Niye Sayın Sancar! Sizin Atatürk lehine edeceğiniz iki kelime Recep İvedik’in edeceğinden daha etkili değil mi!"

Yazının tamamını okumak için tıklayın.