Gündem

Eylem Tok ve oğlu ABD'ye kaçmıştı: Kayıp telefon nerede, deliller gizlendi mi? 

07 Nisan 2024 17:40

İstanbul Eyüpsultan'da lüks ciple, arızalanan ATV motorunu emniyet şeridinde kontrol eden gruba çarpan ve Oğuz Murat Aci'nin ölümüne neden olan 17 yaşındaki sürücü Timur Cihantimur, annesi yazar Eylem Tok ile ABD'ye kaçmıştı. Kazada oğlunu kaybeden baba Özer Aci, Eylem Tok ve Timur Cihantimur'a teslim olma çağrısında bulundu. Aci ayrıca, "Oğlumun kayınbiraderinin telefonu kayıp, ortaya çıkması lazım. Ormanlık bir alanda bulundu denilebilir. Belki içinde çok önemli deliller vardır" ifadelerini kullandı.

Kaza, 1 Mart Cuma günü saat 23.30 sıralarında Mithatpaşa Mahallesi Davutpaşa Caddesi'nde meydana gelmişti. 3 ATV motoru ile geziye çıkan Oğuz Murat Aci (29), Tahsin Arslan (23), Süleyman Arslan (21), Hasan Topal (25), İbrahim Gümüş (27), motorlardan birinin arızalanması üzerine emniyet şeridinde durmuştu.

Evli ve 1 çocuk babası Oğuz Murat Aci, bir ATV motorunun ışıklarını yakarak önlem almaya çalıştı. Diğerleri ise arızalanan motorla ilgilendi. O sırada aynı yönde seyir halinde olan Timur Cihantimur'un (17) yönetimindeki lüks cip, emniyet şeridinde bekleyenlere çarparak sulama kanalına düşmüştü.

Kazada Oğuz Murat Aci olay yerinde hayatını kaybederken, Tahsin Arslan, Süleyman Arslan, Hasan Topal, İbrahim Gümüş yaralanmıştı.

"ABD'de basın organlarına 200 bin dolar dağıttığına dair iddia var"

CNN TÜRK muhabiri Çağdaş Evren Şenlik de anne ve oğlu hakkında önemli bilgilere ulaştı. Şenlik, "Eylem Tok’un ABD’de bazı basın organlarına 200 bin dolar dağıttığına dair iddia var. ABD’de bir başkası adına araba aldıkları ve gidecekleri yere bu araçla seyahat ettikleri yönünde bir iddia var. Üçüncüsü ise Timur Cihantimur’un psikolojisinin tamamen bozuk olduğu ve ABD’de online bir psikologdan tedavi aldığı yönünde" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin konuştuğu trafik kazasında oğlunu kaybeden Özer Aci de şu açıklamalarda bulundu:

"Orada o çocuğa araba vermesin. Oranın trafik şartları daha ağırdır. Arabada başkasının adına almıştır. Eylem hanımın tüm söylemleri yalan oldu. Eminim orada değişik kılıklara da girmiştir. Bunlar her şey yapabilecek insanlar. 38. gündür acımızı içimizde yaşıyoruz. Buraya gelmeden oğlumun annesini mezarının başına götürdüm, bu ilk oldu.

"Kayıp telefonda delil olabilir"

Gerçekler muhakkak ortaya çıkacaktır. Eylem hanım ailemle iletişime geçmedi. Aile dostumuzla Whatsapp üzerinden yazışmalar var; geleceğim, teslim olacağım gibi. Gelen giden yok. 15 ve 16’sından sonra yazışmalar kesildi. İletişim olmayacak. Benim evim belli buyururlar gelirler.

Oğlumun kayınbiraderinin telefonu kayıp, ortaya çıkması lazım. Bu telefon orada da olabilir, Eylem Tok almış götürmüş de olabilir. Bir tarafa telefonu attırmış da olabilir. Bugünkü imkanlarda cep telefonu bulunamıyor mu? Neden bulunamadığını merak ediyorum. Şu olabilir; ormanlık bir alanda bulundu veya sinyal vermiyor. Her geçen gün ulaşma imkanı yok oluyordur. Belki içinde çok önemli deliller vardır. Belki olayı çok farklı noktaya taşıyacak şeyler vardır.

Her şeyden önce insan olsunlar merhametli olsunlar adalete teslim olsunlar. 5 kişiye çarpıyorsun ölüme terk ediyorsun. Baba Cihantimur olayın başında yönlendiricisi. Birilerinden yol haritası aldıklarından eminim. Acaba avukatlarını arayıp ne konuştular, sanmıyorum.