Spor

Ersun Yanal Semih Özsoy zirvesinde ne konuşuldu?

"Minimum 1,5 yıllık bir kontrat"

06 Aralık 2018 13:21

Bir grup Fenerbahçe taraftarının uzun süredir takımın başında görmek istediği Ersun Yanal ile Fenerbahçe Başkanvekili Semih Özsoy dün bir araya geldi. Tecrübeli çalıştırıcı kendisine önerilen kısa vadeli sözleşme yerine uzun vadeli ve minimum 1,5 yıllık bir kontrat istedi. Sportif Direktör Damien Comolli'ye bağlı çalışmayı da kabul etmeyen Yanal'ın kadro dışı kalan oyuncuların affedilmesini şart olarak öne sürdüğü iddia edildi.

Milliyet'ten Senad Ok'un haberine göre Fenerbahçe Başkan Ali Koç'un çok sıcak bakmamasına rağmen Yanal ile temaslar sıklaştı.  Yanal, kendisine önerilen kısa vadeli sözleşme yerine uzun vadeli ve minimum 1,5 yıllık bir kontrat istedi. Bunun dışında Yanal'ın Sportif Direktör Damien Comolli ve kadro dışı kalan oyuncularla ilgili de planlan var. Yanal, Başkan Ali Koç'a bağlı çalışmayı düşünüyor. Damien Comolli'nin işine karışmasını istemiyor. Ayrıca kadro dışı kalan Volkan Demirel, Nabil Dirar, Aatif ve Ozan Tufan'ın affedilmesini talep ediyor. Taraflar arasında bu konular üzerinde görüşmelerin devam ettiği öğrenildi.

Yanal ile daha önce yapılan temaslar bu kadar önemli detayları barındırmıyordu. San-lacivertli taraftarlann ısrarı sonrası yönetim, Yanal planını iyice ele aldı. Deneyimli teknik adamla son iki ay içinde daha küçük çapta görüşmeler yapılmıştı. Özsoy'un Yanal ile yaptığı görüşmeyi yönetime aktaracağı, ardından kesin kararın verileceği bildirildi.