Gündem

Erdoğan'ın kampanya programı netleşti; haftada 10 şehir

Erdoğan, 24 Mayıs'ta seçim beyannamesini açıklayarak milletvekillerini kamuoyuna tanıtacak

22 Mayıs 2018 10:03

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 24 Haziran’da gidilecek seçimler için 30 günlük kampanya programı netleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Mayıs'ta Ankara Spor Salonu’nda seçim beyannamesini açıklayarak milletvekillerini kamuoyuna tanıtacak. Hafta sonundan itibaren de mitinglerine başlayacak olan Erdoğan'ın,  cuma, cumartesi ve pazar günleri ağırlıklı olmak üzere her hafta 10 şehri ziyaret edeceği duyuruldu. 

Hürriyet'ten Erdinç Çelikkan'ın haberine göre, Erdoğan, seçimlere kadar geçecek 30 günlük sürede 30 büyük kentin yanı sıra kritik önemdeki bazı illeri de ziyaret edecek. Bu illerin ağırlık olarak HDP’ye oy veren Kürt seçmenin yoğunlukta olduğu Doğu ve Güneydoğu’daki şehirler olduğu belirtiliyor.

Erdoğan’ın mitingler için haftada 3-4 gününü Ankara dışında geçirmesi planlanıyor. Erdoğan, Ankara’daki devlet işleri dışında seçime kadar zamanının büyük bölümünü sahada geçirecek, bazı günler iki şehirde birden miting yapacak. Cuma, cumartesi ve pazar günleri ağırlıklı olmak üzere her hafta 10 şehri ziyaret edecek olan Erdoğan, Ramazan Bayramı’na kadar Ankara ve gittiği şehirlerde iftar programlarına katılacak.

Ramazan Bayramı’ndaki üç günlük sürede seçim mitinglerine ara vermesi planlanan Erdoğan’ın bu süre boyunca televizyon programlarına katılması için çalışmalar yürütülüyor. Erdoğan’ın özellikle son iki haftada televizyon programlarına ağırlık vererek 24 Haziran’a yönelik mesajlarını ulaştırması öngörülüyor.