Gündem

Erdoğan'dan bir ilk; Esenboğa'ya giderken trafik, araç geçişine kapatılmamış

Cumhurbaşkanı'nın çakarlı araç konusunda da uyarıda bulunduğu öğrenildi

01 Temmuz 2019 09:35

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AKP milletvekilleri, belediye başkanları ve eski bakanlar da dahil çakarlı araç kullanımının yasaklanmasını istedi. Erdoğan'ın en son G-20 zirvesi için Japonya'ya gittiği sırada Ankara Esenboğa yolundaki trafiğin, araç geçişine kapatılmadığı öğrenildi.  

Hürriyet gazetesinden Gizem Karakış'ın haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kurmayları ile yaptığı toplantıda, çakarlı araç kullanımı ve makam araçlarının rahat geçişi için yolların kesilmesi konusu gündeme geldi. AK Partili yöneticiler, seçim çalışmaları sırasında vatandaşların 2 saat boyunca yol kesildiği yönünde şikâyetinin olduğunu gündeme getirdi. Bazı eski bakan ve milletvekillerinin de hâlâ çakar lamba kullandığı yönündeki eleştirilerin de dile getirilmesi üzerine Erdoğan, seçmenin talep ve şikâyetlerine dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Erdoğan'ın, bundan sonra AK Parti kurmayları ve belediye başkanları da dahil olmak üzere herkesin çakarlı araç kullanımına son vermesini ve bunun denetlenmesini istediği öğrenildi.

Yol kapatılmadı 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, aciliyet ve trafiğin yoğun olduğu durumlar dışında yolların kesilmemesi konusunda da kurmaylanına ve danışmanlarına talimat verdi. Erdoğan'ın en son G-20 zirvesi için Japonya'ya gittiği sırada Ankara Esenboğa yolunda trafik, araç geçişine kapatılmadı.