Gündem

Erdoğan: Askerlikte kırgınlık kavramı gibi bir kavram olmaz (1)

      Murat ÇAKIR/İSTANBUL, (DHA) CUMHURBAŞKANI  Recep Tayyip Erdoğan, "(AKSAKALLI'NIN ATAMASI) Askerlikte kırgınlık kavramı gibi bir kavram olmaz

21 Ağustos 2017 14:53

 

 

 

Murat ÇAKIR/İSTANBUL, (DHA) CUMHURBAŞKANI  Recep Tayyip Erdoğan, \"(AKSAKALLI\'NIN ATAMASI) Askerlikte kırgınlık kavramı gibi bir kavram olmaz. Nerede görev verilirse asker gider görevini orada yapar\"dedi. Erdoğan, \"(KILIÇDAROĞLU\'NUN AÇIKLAMALARI) Kılıçdaroğlu, doğmamış çocuğa don biçiyor. Kendini gündemde tutabilmek için buna benzer şeyler üretiyor. Benim gündemimde böyle bir şey yok\"  diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ürdün\'e hareketi öncesi Atatürk Havalimanı\'nda basın açıklaması yaptı.  Erdoğan, Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı\'nın  2. Kolordu Komutanlığı\'na atanmasına ilişkin soru üzerine  \"Askerlikte kırgınlık kavramı gibi bir kavram olmaz. Nerede görev verilirse asker gider görevini orada yapar. Şu anda zaten Zekai Aksakallı\'nın Özel Kuvvetlerdeki görev süresi de doldu. Kaldı ki bu da aslında böyle bir süreyle de bağımlı olan bir şey de değildir. Bu yaklaşan YAŞ toplantılarında da değerlendirmeler neticesinde 2. Kolordu\'ya atamasıyla alakalı ilgili birimler bu teklifi getirmiş vaziyetteler. Bundan sonraki süreçte de orada bu görevini devam ettirecek\" dedi.

\"KILIÇDAROĞLU, DOĞMAMIŞ ÇOCUĞA DON BİÇİYOR\"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu\'nun tutuklanabileceğine yönelik açıklamalarının sorulması üzerine ise,  \"Bunları değerlendirmeye haiz bir ifade olarak görmüyorum. Kılıçdaroğlu, doğmamış çocuğa don biçiyor. Böyle bir şey duydunuz mu
yargıdan filan falan, böyle bir şey geldi mi size? Kendini gündemde tutabilmek için buna benzer şeyler üretiyor. Benim gündemimde böyle bir şey yok\" diye yanıt verdi.

(FOTOĞRAF)

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir