Gündem

Erdoğan: AK Parti'de, terör ve şiddetle arasına mesafe koyan herkese, her görüşe yer vardır

31 Ekim 2019 18:16

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında AKP Büyükşehir ve İl Belediye Başkanları toplantısı yapıldı. Erdoğan burada yaptığı toplantıda "Ak Parti çatısı altında terör ve şiddetle arasına mesafe koyan herkese, her görüşe yer vardır, olmalıdır. Bu hareketi ileriye taşıyacak fikri, samimi teklifi olan her bir kardeşim partimizin iç kanallarını kullanarak bunu her zaman bize iletebilir" dedi.

Erdoğan toplantıda şöyle konuştu:

"Yerelden özellikle başarı sağlamayan, devlet idaresinde de varlık gösteremez. Biz önce mahalli idarelerde millete rüştünü ispat etmiş, ondan sonra ülke yönetimine talip olmuş bir hareketiz. 1994’ten itibaren Türkiye’de belediyecilik çalışmalarında yeni bir deneyim başlattık. İdeolojik istismar belediyecilik anlayışı yerine hizmet ve eser siyasetini merkeze alan farklı bir belediyecilik tasavvurunu ülkemize kazandırdık. Sadece oy aldığımız semtlere değil bize oy versin vermesin yönettiğimiz şehrin tüm sakinlerine hizmet götürmeyi kendimize prensip edindik.

"Milletimiz memnuniyetini gösterdi"

"Göreve geldiğimizde çöpleri dahi toplanamayan, havası kirlilikten solunamayan, yolları çukurdan yürünemeyen suyu içilemeyen İstanbul’u belediyecilik hizmetlerinde tüm dünyada örnek alınan bir konuma taşıdık. Şehirlerimizin tamamında altyapıdan ulaşıma, yeşil alanlardan kadın ve çocuklar için merkezlere kadar hepsi birbirinden önemli yenilikçi projeleri hayata geçirdik. Milletimiz de son 17 yılda hem mahallî idarelerde hem de genel seçimlerde AK Parti’yi birinci yaparak hizmetlerimizden memnuniyetini gösterdi.

"Kırık kalpleri tamir ederek çalışmalarımızı sürdüreceğiz"

"Partimize gönül vermiş, emek vermiş eskilerin dediği gibi, teşkilatın tozunu yutmuş tüm yol arkadaşlarımızla irtibatımızı güçlendireceğiz.  Küçük olsun benim olsun sığlığıyla değil; büyük olsun bizim olsun vizyonuyla hareket edeceğiz. Hiç kimseyi dışlamadan, kırmadan, dökmeden, hatta varsa kırık kalpleri tamir ederek çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Son dönemde yaşadığımız hadiseler bize bir gerçeği çok net bir şekilde göstermiştir: Türkiye’nin bekasının garantisi AK Parti ve Cumhur İttifakı’dır. Biz ne kadar güçlü olursak ülkemiz de o kadar güçlü olacaktır."

"Terör ve şiddetle arasına mesafe koyan herkese, her görüşe yer vardır"

"Ak Parti kalesinde ve Cumhur İttifakı bünyesinde gedik açma çabalarının gerisinde bu hakikat vardır. Şimdiye kadar olduğu gibi gönülden yaparsan gönülden kazanırsın düsturuyla 82 milyonun her bir ferdini kucaklamaya çalışıyoruz, çalışacağız. Ak Parti çatısı altında terör ve şiddetle arasına mesafe koyan herkese, her görüşe yer vardır, olmalıdır. Bu hareketi ileriye taşıyacak fikri, samimi teklifi olan her bir kardeşim partimizin iç kanallarını kullanarak bunu her zaman bize iletebilir.

"7. büyük kongremiz farklı bir dönemin başlangıcı olacaktır"

"Devlet olarak politikalarımızda adeta tüm dünyayı kuşatırken parti olarak içimizde farklı şekilde hareket etmemiz zaten düşünülemez. Aynı şekilde belediye başkanlarımız da teşkilatla ve yönetimle istişareyi asla ihmal etmemeli. İnşallah 7. büyük kongremiz metal yorgunluğunun son izlerini de sildiğimiz, yenilenmiş, tazelenmiş bir şekilde tekrar yola revan olduğumuz farklı bir dönemin başlangıcı olacaktır. Bunun için sizlerin mesuliyeti çok ağırdır.   

Hiçbirimiz bulunduğumuz makamların millete hizmet makamı olduğunu unutmayacağız. Ben her birinizin bu yüksek vazife bilinciyle hareket ettiğine, edeceğine inanıyorum. Bu düşüncelerle sözlerime son verirken bir kez daha toplantımızın hayırlara vesile olmasını dilerim.