Gündem

Erdem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Külünk, Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'ı hedef gösterdi

17 Mayıs 2021 12:21

AKP MKYK Üyesi Metin Külünk'ün de yönetiminde olduğu Erdem Sağlık Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Külünk, Koronavirüs salgınında tedbirlerin gevşetilmesinin sakıncalarına dikkati çeken Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'ı hedef aldı. Külünk, Twitter hesabı üzerinden Ceyhan'a yönelik, "Şu Prof. Mehmet Ceyhan artık susturulmalıdır" diye yazdı.

"TV'lerde konuşma yapan ilim insanları söyledikleri doğru bile olsa etkilerini düşünmek ve dikkate almak gereğini neden hissetmezler. Gündemde olmak egosu cemiyetin moralinden daha baskın olanlara ekranlarda yer verilmemeli, şu Prof. Mehmet Ceyhan artık susturulmalıdır" diye yazan Külünk, birkaç saat sonra yaptığı başka bir paylaşımda isimvermeden şunları kaydetti:

"Ulan bu i neyi gene çıkardılar tv ye. Mecbur musunuz şeref fukaraları, susturun şu haini."

Prof. Ceyhan: Tarama testi yapmıyoruz, rakamlar gerçek değil

Hacettepe Üniversitesi (HÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, "kontrollü normalleşme" kararı için gazetemize yaptığı değerlendirmede, "Diğer açılan ülkelere bakıp da ‘onlar açıyor biz de açarız’ demememiz lazım çünkü onlar çok yoğun bir kısıtlama döneminden sonra yavaş yavaş açılıyorlar. Buna rağmen onlar da sorunlarla karşılaşıyorlar" uyarısında bulunmuştu.

Koronavirüs vakalarının 10 binlerde olmasının yanıltıcı olduğunu belirten Mehmet Ceyhan, "Tarama testi yapmadığımız için görünen 10 binli rakamlar gerçek pozitif kişi sayısını yansıtmıyor. O nedenle buna güvenip birdenbire önlemleri hızlı şekilde kaldırırsak yeniden bir vaka artışıyla karşılaşabiliriz" demişti.

Sosyal medyada kampanya başlatılmıştı

Noel Baba Derneği Başkanı ve 5GVirusNews Platformu Sözcüsü Muammer Karabulut, Prof. Mehmet Ceyhan hakkında Antalya Terör ve Örgütlü Suçlar Savcılığı'na yaptığı suç duyurusunun ardından "Ruhsatı bulunmayan ve yasal bir zemini bulunmadığından dolayı da Acil Kullanım Onayı (AKO) ile ne idiğü belirsiz konumda olan aşılar için, bir bilim insanının halkı tehdit ederek korkutmasının karşılığı bilim yapmak değil resmen terör faaliyetlerdir," açıklamasında bulunmuştu. Suç duyurusuyla birlikte sosyal medyada da "MehmetCeyhanTutuklansın" etiketiyle paylaşımlar yapılmıştı.

TIKLAYIN - Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'ın tutuklanması için sosyal medyada kampanya başlatıldı