Gündem

Ekrem İmamoğlu: İyi ki varsın Eren, seni ve cesur yüreğini unutmayacağız

Eren Bülbül, iki yıl önce PKK saldırısında 15 yaşında hayatını kaybetmişti

12 Ağustos 2019 08:01

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Trabzon'un Maçka İlçesi kırsal kesiminde PKK'lıların saldırısı sonucunda hayatını kaybeden 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün ölümünün ikinci yıl dönümünde bir mesaj yayımladı. "İyi ki varsın Eren" diyen İmamoğlu, "Seni ve cesur yüreğini unutmayacağız" diye yazdı.

İmamoğlu'nun sosyal medya hesabından Bülbül hakkında yaptığı paylaşımı şöyle:

Eren Bülübül dün mezarı başında anıldı

Eren Bülbül, ölümünün ikinci yıl dönümünde dün mezarı başında anıldı. Bülbül’ün, ilçeye bağlı Köprüyanı Mahallesi’nde bulunan mezarı başındaki anma programına annesi Ayşe Bülbül ve kardeşleri ile Maçka Kaymakamı Selim Çomaklı, Maçka Belediye Başkan Vekili Ömer Faruk Adıgüzel, diğer ilgililer ve vatandaşlar katıldı.

Ayşe Bülbül, burada yaptığı konuşmada, acısının hala ilk günkü gibi taze olduğunu söyledi. Eren’in şehadetinin üzerinden iki yıl geçtiğini anımsatan Bülbül, “Acım hiç dinmiyor. Eren’siz bayramlarım buruk geçiyor. Çok acı benim için. Herkesin acımı paylaşması güzel ama oğlumun olmaması çok acı. Benim acım ben ölmedikten sonra dinmez" dedi.

Ne olmuştu?

Eren Bülbül, 11 Ağustos 2017’de Maçka'da bir evden erzak çalınırken görüp güvenlik güçlerine haber vermişti. 15 yaşındaki Bülbül'ün yakınlarının anlattığına göre, evden hırsızlık yapıldığını gören Eren, durumu güvenlik birimlerine bildirdi. İhbar üzerine gelen güvenlik görevlileri Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik şehit düştü, polis memuru Namık Öztel, o sırada ailesiyle birlikte fındık toplayan Erden Bülbül ile buluştu. Hırsızlık yapılan tek katlı eve Eren'le birlikte gelen güvenlik güçleri incelemelerini sürdürürken, PKK´lı grup tarafından ateş açıldı. Bülbül, çatışmada şehit oldu.