Dünya

Dubai'de süper zenginler için yeni eğlence: Dans pisti ve duşu olan parti jetinin saati 13 bin dolar

10 Haziran 2023 10:21

Dubai’de milyoner otel sahibi Kabir Mulchandani, süper zenginlere yeni bir parti deneyimi sunmak üzere özel jetlerde saati 13 bin dolar olan “5 yıldızlı eğlence” hizmeti sunuyor. 

The Guardian’da yer alan habere göre, lüks otel şirketi FIVE’ın sahibi Kabir Mulchandani, Dubai’de eğlenmek isteyen zenginler için saati 13 bin dolarlık “parti jeti “hizmeti sunuyor. 16 kişiyi ağırlayabilecek jetlerde dans pisti, büyük boy yatak ve duş dahi bulunuyor. 

Şirketin CEO’su Aloki Batra, parti jetinin geçen günlerde ünlü bir futbolcu tarafından Orta Doğu’dan Madrid’e uçarken kullanıldığını söyledi. Söz konusu futbolcunun adı sorulan CEO, “Size isim vermeyeceğim ancak bunu tahmin etmek için Einstein olmaya gerek yok” dedi.

Karbon emisyonuna katkısı nedeniyle özel jet endüstrisi büyük bir baskı altındayken akademik araştırmalar özel jet seyahatlerinin küresel havacılık piyasasının yalnızca yüzde 4’ünü oluşturduğunu gösteriyor. Batra, Jetin iklim krizi üzerindeki etkisi sorulduğunda, şirketin Borneo'daki bir koruma projesine yaptığı yatırımın, firmaya bu yıl 500 saate kadar uçuş süresinden kaynaklanan emisyonları telafi etmeye yetecek kadar karbon kredisi vereceğini iddia etti. .