Gündem

DP’li Cemal Enginyurt’un Ordu’dan adaylığına Kılıçdaroğlu yeşil ışık yaktı

21 Eylül 2023 19:27

Demokrat Parti (DP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaretinin ardından Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığını konuştukları iddiası gündeme geldi. CHP kulislerinde Kılıçdaroğlu’nun Enginyurt’un adaylığına sıcak baktığı konuşuluyor.

İsmi daha önce DP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için geçen Enginyurt, Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti.

Enginyurt, ziyaretle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’nu Genel Merkezde ziyaret ederek memleketin durumunu konuştuk. CHP’den Milletvekili seçilmem sebebiyle gösterdiği ilgiye yüz yüze teşekkür ettim. Vefa, İstanbul'da sadece bir semt adı değildir” ifadesini kullandı.

Enginyurt’un görüşmede Kılıçdaroğlu’na ülke gündeminin değiştirilmesine izin verilmemesi gerektiğini söylediği öğrenildi. Enginyurt’un ayrıca milletvekillerinin sahaya inmesi ve ekonomik sorunların halka anlatılması gerektiğini, bunun için de kendilerinin de sonuna kadar destek olmaya hazır olduklarını anlattığı da belirtildi.

Edinilen bilgiye göre, ziyarette Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı da gündeme geldi. Daha önce Halk TV’ye yaptığı açıklamada, "Orduluyuz biz. Ordu’ya hizmet etmek isteriz. Öyle bir imkân doğarsa, fırsat doğarsa, Ordulu da layık görürse aday olurum. Olmayı da isterim" diyen Enginyurt’un Kılıçdaroğlu’na da benzer düşüncelerini aktardığı öğrenildi.

Kulislerde Kılıçdaroğlu’nun da adaylık düşüncesine sıcak baktığını ifade ettiği konuşuluyor.

CHP ve DP'nin yerel seçimler için ittifak yapması halinde iki genel başkanın da onayıyla Enginyurt’un Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı için en güçlü aday olduğu kaydediliyor.