Gündem

Donald Trump'tan yeni Suriye açıklaması

"IŞİD, Kürtler tarafından kontrol altına alındı, Türkler de hazırda bekliyor"

25 Ekim 2019 15:57

T24 Dış haberler

ABD Başkanı Donald Trump, "Türkiye'ye ihlaller durumunda uygulanacak geniş yaptırımları uygulamak zorunda kalmayacağım" açıklamasında bulundu.

"İşler iyi gidiyor" diyen Trump, "IŞİD, Kürtler tarafından kontrol altına alındı, Türkler de hazırda bekliyor" ifadelerini kullandı.

Trump'ın Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar şöyle: 

"Türkiye, güvenli bölge olarak nitelendirilecek yerlerden veya yakındaki alanlardan ayrılmakta olan Kürtlere ateş açmaması gerektiğini tam olarak anlıyor. İhlaller durumunda uygulanacak geniş yaptırımları uygulamak zorunda kalmayacağım. İşler iyi gidiyor! IŞİD, Kürtler tarafından kontrol altına alındı, Türkler de hazırda bekliyor 

ABD, 2016 Kasım'dan bu yana ABD milyarlarca dolar servet kazandı. Diğerleri ise aşağı indi. Bizim gücümüz yeniden inşa edilmiş ordumuzu kullanmadan önce ekonomik, bu çok daha iyi bir alternatif. Petrol kontrol altında. Askerlerimiz başka yerler için Suriye'den ayrıldı ve ayrılmaya devam ediyor, ardından da EVE GELİYOR!

10 yıl önce oraya 30 günlüğüne gitmiştik. 20 yıl boyunca Orta Doğu’dan yanlış bahseden aptal yorumcular anlaşmadan ne çıkardığımızı sorduğunda basitçe şunu söylüyorum: PETROL. VE ASKERLERİMİZİ GERİ GETİRİYORUZ, IŞİD HALLOLDU!"