Gündem

Diyarbakır'da 1 asker şehit oldu

Lice'de çıkan çatışmada 4 asker de yaralandı

26 Nisan 2018 01:31

Diyarbakır'ın Lice İlçesi kırsalında yürütülen operasyonda akşam saatlerinde çatışma çıktı. Çatışmada 1 asker şehit olurken, 4 asker yaralandı. 

Lice İlçesi kırsalında, sürülen operasyon sırasında PKK'lılar ile Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları arasında çatışma çıktı. Akşam saatlerinde yaşanan çatışmada 1 asker şehit oldu, 4 asker de yaralandı. Yaralı askerler, Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi ek binasına kaldırılarak tedavi altına alındı. 

Diyarbakır Valiliği, Lice kırsalında yaşanan çatışmayla ilgili yazılı açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şöyle denildi: "Teröristle Mücadele Harekatı kapsamında, Diyarbakır İli Lice İlçesi Kuzeyinde icra edilen operasyon esnasında, 25 Nisan 2018 Çarşamba günü saat 17.38 sıralarında Lice ilçesi Akçabudak Köyü Hevsel Mezrası mülki sınırları içerisinde bir grup BTÖ mensubu ile sağlanan temas sonucunda, (1) kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, (4) kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralanan silah arkadaşlarımız bölgeye sevk edilen helikopterle hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınmış olup, temasın geliştirilmesi ile bölgedeki teröristlerin etkisiz hale getirilmesine yönelik operasyona devam edilmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşımıza Allah'tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, silah arkadaşları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır dileriz." (DHA)