Gündem

Diyarbakır Emniyeti tüm birimleri uyardı: 6-7 Ekim benzeri olaylar yaşanabilir

Emniyet, bombalı saldırılarda kullanılabileceği şüphesiyle aranan 61 aracın plakasını da birimlerine bildirdi

08 Eylül 2016 00:08

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, tüm birimlerini "PKK lideri Abdullah Öcalan’a özgürlük" talebiyle 6-7 Ekim tarzı eylemlerin yapılabileceği yönünde uyararak, olası bir durumda her an göreve çıkılacak şekilde hazır olunmasını istedi.

Emniyet, bombalı saldırılarda kullanılabileceği şüphesiyle aranan 61 aracın plakasını da birimlerine göndererek, dikkatli olunması talimatı verdi.

Hürriyet'te yer alan habere göre, Diyarbakır’da olası bir duruma karşı gece gündüz teyakkuzda olan ve kent genelinde geniş güvenlik önlemleri alan Emniyet Müdürlüğü, tüm birimlerine yeni uyarılarda bulundu.

Emniyet, yaptığı uyarıda, sokak eylemlerinin tekrar başlayacağı, noktalara karşı bombalı araç ve roketli saldırı yapılacağı, ayrıca PKK lideri Abdullah Öcalan’a özgürlük bahanesiyle 6-7 Ekim tarzı eylemlerin yapılacağı yönünde bilgilerin mevcut olduğunu belirtti. Bu konuda personelin bilgilendirilmesini isteyen emniyet, personelin olası saldırılar karşısında her an göreve çıkacak şekilde hazır bulunması ve yaklaşan bayram nedeniyle teyakkuz halinde bulunması talimatını verdi.

Emniyet, Türkiye genelinde tespit edilen çeşitli marka ve modellerde 61 aracın bomba yüklü olduğunun değerlendirildiğini de bildirerek, plaka ve markalarını verdiği araçlara karşı duyarlı olunmasını istedi.