Gündem

DHA YURT - Van'da öldürülen teröristlerden biri örgütün sözde bölge sorumlusu (2) (Tekrar)

Van'da öldürülen teröristlerden biri örgütün sözde bölge sorumlusu Hava harekatında kullanılan mühimmatın üzerindeki yazı : 'Eren ruhun şad olsun'    VAN'ın Gürpınar İlçesi kırsalında saldırı hazırlığında olan PKK'lı 4 teröristin etkisiz hale getirildiği

21 Ağustos 2017 12:40

Van\'da öldürülen teröristlerden biri örgütün sözde bölge sorumlusu
Hava harekatında kullanılan mühimmatın üzerindeki yazı : \'Eren ruhun şad olsun\' 

 
VAN\'ın Gürpınar İlçesi kırsalında saldırı hazırlığında olan PKK\'lı 4 teröristin etkisiz hale getirildiği hava harekatı sonrası operasyon görüntüleri paylaşılırken, etkisiz hale getirilen 4 PKK\'lı teröristten birinin, örgütün sözde Özalp, Saray ve Başkale sorumlusu M.E., olduğu belirlendi.
Gürpınar İlçesi\'nde saldırı hazırlığında olan PKK\'lı 4 teröristin etkisiz hale getirilmesi için hava harekatı başlatılmıştı. Başlatılan hava harekatı sonrası operasyonlarda etkisiz hale getirilen 4 PKK\'lı teröristten birinin örgütün sözde Özalp, Saray ve Başkale sorumlusu \'Aras\' kod adlı M.E., olduğu belirtildi. Operasyonda iki M-16 piyade tüfeği, bir kalaşnikof piyade tüfeği, bir RPG-7 roketatar, bir tabanca, 320 adet M-16 piyade tüfeği fişeği, beş RPG-7 roketatar mühimmatı, sekiz el bombası, bir araç telsizi, bir gece görüş dürbünü, bir kamera, bir güneş paneli ve çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.
Hava harekatı sonrası operasyon görüntüleri de paylaşıldı. Görüntülerde Van İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin helikopterle operasyon bölgesine hareket etmesi, bölgedeki arama tarama faaliyeti ile ele geçirilen silah ve mühimmatlar yer aldı. 
Arama tarama faaliyeti sırasında  teröristleri etkisiz hale getirmek için  hava harekatında kullanılanıldığı belirtilen ve atıldıktan sonra patlayan mühimmatın üzerinde \'Eren Ruhun şad olsun\' yazdığı görüldü.
Görüntülerde ayrıca operasyon sonrası helikopterle birliklerine dönen askerlerin, komutanları tarafından karşılanması da yer alıyor.

Görüntü Dökümü
----------------------
-Operasyon bölgesinden görüntü
-Teröristlere ait ve ele geçirilen silah ve mühimmatın görüntüsü 
-Hava harekatında kullanılan mühimmatın üzerindeki \'Eren ruhun şad olsun\' yazısı 


helikopkterin görüntüsü
operasyondaki askerlerin görüntüsü
operasyondan dönen askerlerin görüntüsü 
detaylar 

Haber- Orhan AŞAN /  VAN (DHA) 

========================================
 

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir