Gündem

DHA YURT - (Tekrar) Meteorolojik ölçümleri daha iyi yapmak için ağaçları kestiler

DENİZLİ'nin Acıpayam İlçesi'ndeki Meteoroloji Gözlem Sahası'ndaki 30 çam ağacı, meteorolojik verilerin sağlıklı ölçümünün yapılamaması gerekçesiyle kesildi

07 Ekim 2017 13:23


DENİZLİ\'nin Acıpayam İlçesi\'ndeki Meteoroloji Gözlem Sahası\'ndaki 30 çam ağacı, meteorolojik verilerin sağlıklı ölçümünün yapılamaması gerekçesiyle kesildi. İlçe sakinleri, ağaçların kesilmesine tepki gösterdi.
Acıpayam\'da bulunan Meteoroloji Gözlem Sahası\'nda bulunan 60 çam ağacından 30\'u, meteorolojik verilerin daha sağlıklı elde edilebilmesi gerekçesiyle bugün sabah saatlerinde kesildi. İlçe sakinlerinin tepkisi üzerine, kesim işlemleri yarıda bırakıldı.
Denizli İl Meteoroloji Müdürü Bedri Ürper, ağaçların ilçedeki rüzgar, nem, sıcaklık, yağış gibi meteorolojik verilerin tespitini engellediğini belirtti. Ürper, Meteoroloji Genel Müdürlüğü\'nün Islah Eylem Planı doğrultusunda, daha sağlıklı bilgiler elde edebilmek için gözlem sahasındaki ağaçların bir bölümünün kesildiğini ifade etti. Ürper, ağaç kesimi yapılan noktanın yeniden düzenleneceğini de belirterek görsel açıdan eskisinden daha iyi bir konuma getireceklerini kaydetti.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:
-Gözlem sahasından görüntü
-Kesilen ağaçlardan görüntü
-Kesim işlemini yapan ekiplerden görüntü
-Genel ve detay görüntüler

Haber-Kamera: Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA)

======================================
 

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir