Gündem

DHA YURT -  Ak Parti'nin Afyonkarahisar'daki kampı için yoğun güvenlik önlemi (3) 

MAHİR ÜNAL: CUMHURBAŞKANIMIZ SAHNEYE TEKRAR DÖNMESİYLE BİRLİKTE HER ŞEYİ ELDEN GEÇİRİYOR AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'le yaptığı görüşm

06 Ekim 2017 22:01

MAHİR ÜNAL: CUMHURBAŞKANIMIZ SAHNEYE TEKRAR DÖNMESİYLE BİRLİKTE HER ŞEYİ ELDEN GEÇİRİYOR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek\'le yaptığı görüşmeye ilişkin, \"Melih beyi Cumhurbaşkanımız çağırmadı. Melih bey kendisine projeleri anlattı. Bir istifa talebi söz konusu değil. Cumhurbaşkanımızın sahneye tekrar dönmesiyle birlikte her şeyi elden geçiriyor. Teşkilatları elden geçiriyor, belediyeleri, hükümeti elden geçiriyor\" dedi. 

Ak Parti Sözcüsü Mahir Ünal, partisinin Afyonkarahisar kampında gazetecilere açıklama yaptı. Kameralar karşısına geçmeden önce Ünal, gazeteciler için kurulan çadırda kısa süre sohbet etti. Burada dün akşam saatlerinde gerçekleşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasındaki görüşmeye açıklık getirdi. Melih Gökçek\'in daha önce Cumhurbaşkanı\'ndan randevu talep ettiğini dile getiren Ünal, \"Melih beyi Cumhurbaşkanımız çağırmadı. Melih bey kendisine projeleri anlattı. Bir istifa talebi söz konusu değil. Ama bizim dört aydan beri ısrarla söylediğimiz bir şey var. Cumhurbaşkanımızın sahneye tekrar dönmesiyle birlikte her şeyi elden geçiriyor. Teşkilatları elden geçiriyor, belediyeleri, hükümeti elden geçiriyor.Yani bütün bu elden geçirmelerin amacı 2019\'a hazırlık. Bu süreçte bizim herhangi bir il başkanına, herhangi bir belediye başkanına herhangi bir kendisi siyasi güvence altında görmesi söz konusu olamaz. Şunların istifası istenecek, bunların istenmeyecek diye bir şey söz konusu olamaz. Yerel yönetimlerin bu konudaki çalışmaları devam ediyor\" dedi.

MAKAMI ALIRKEN SORUN ÇIKARMAYAN BOŞALTIN DENDİĞİNDE
Cumhurbaşkanı\'nın, Ak Parti\'yi bir dava partisi olduğunu daha önce de dile getirdiğini belirten Ünal, şöyle devam etti:\"Cumhurbaşkanımız \'Biz bir ekip ruhu ile hareket ediyoruz. Biz de partinin değeri anlamı üstün ve kıymetlidir\' dedi. Makamı alırken sorun çıkarmayanlar, makamı boşaltın denildiğinde niye sorun çıkarsınlar? Aslında her şey çok açık, bir süreç devam ediyor. Bu süreç içinde herhangi bir şey olduğunda ilk siz duyacaksınız. Melih Gökçek özelinde bu tartışmanın yaşanması doğru değil. Melih bey ile görüşmenin içeriği projeler ve randevudur. Bunun dışına çıkılması söz konusu olmadı.\"

Görüntü Dökümü
-------------------------
-Mahir Ünal\'ın açıklamaları 

Haber: Hasan DEMİRBAŞ/ANTALYA, (DHA) 

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir