Gündem

Demokrat Parti ile görüşen Akşener: Başından beridir iki partiyle yürümek istiyoruz

Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal, İyi Parti lideri Akşener'i ziyaret etti

30 Nisan 2018 20:31

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaret etti. Görüşmenin ardından Akşener, partiyi kurma aşamasından itibaren iki şey söylediğini belirterek, "DP Genel Başkanı'yla birlikte yol yürümeyi arzu ettiğimi belirttim. İkincisi de Saadet Partisi'ni ifade ettim" açıklamasında bulundu.

DP Genel Başkanı Uysal, 24 Haziran'da yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimi öncesi İyi Parti Genel Başkanı Akşener’i ziyaret etti. İyi Parti Genel Merkezi'ne gelen Uysal, Akşener ile yaklaşık 45 dakika görüştü. Görüşme sonrası iki lider, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İttifaklar ve seçimlerle ilgili görüşme yaptıklarını belirten DP Lideri Uysal, "Önümüzdeki süreçle ilgili değerlendirmelerimizi yaparak, inşallah Türkiye’nin altını çizmeye, kılavuzu olmaya gayret olduğumuz noktada, potansiyelini açığa çıkarabilmek, milletimizin özlemlerini yerine getirmek adına bir iradenin sahibi olacağımızı görüyorum ve düşünüyorum" dedi.

Akşener: DP ile yol yürümeyi arzu ettim

Akşener ise  partiyi kurma aşamasından itibaren iki şey söylediğini belirterek, "DP Genel Başkanı'yla birlikte yol yürümeyi arzu ettiğimi belirttim. İkincisi de Saadet Partisi'ni ifade ettim. Biz yeni bir siyasi anlayışı Türkiye’ye getirmek zorundayız. Açıklık, şeffaflık üzerine bir siyasi anlayışı, bir görüşü ve bu görüşe uygun davranmayı getirmek zorundayız. Gültekin Uysal, benim Türk siyasetinde çok önem verdiğim bir kişidir. Ben bir kere de daha huzurunuzda kendisine birlikte yol yürümek istediğimizi hem arkadaşlarının yanında hem de yalnızken başbaşa görüşmemizde ifade ettim. İnşallah, her şey umduğumuz gibi olacak ve sayın genel başkanımızın söylediği gibi Türkiye’nin nefes almasına, huzur bulmasına yol açacak bakış açısıyla bir yol açılacak" şeklinde konuştu.