Dünya

Daniel Craig: Benden sonra Bond karakteri için kadınlar ve Afrikalı Amerikalılar da düşünülmeli

Craig, James Bond karakterini 2020'de son bir kez canlandıracak

29 Nisan 2019 14:29

Britanyalı oyuncu Daniel Craig, James Bond karakterinin kendisinden sonra bir kadın tarafından canlandırılması gerektiğini söyledi. Craig, "Bence herkes rol için düşünülmeli. Kadınlar da, Afrikalı Amerikalılar da” dedi.

Sputnik'in aktardığına göre hayranlarının karşısına beşinci kez James Bond olarak çıkmaya hazırlanan İngiliz aktör Daniel Craig, kendisinden sonra bir kadın oyuncunun ünlü ajan karakterine hayat vermesini destekledi.

İngiliz yayın kuruluşu The Mirror’a konuşan Craig, rolün genişletilmesi gerektiğini savundu ve “Bence herkes düşünülmeli. Kadınlar da, Afrikalı Amerikalılar da” dedi.

Değişen toplumsal davranışlara vurgu yapan Craig ayrıca ‘kadınlaştırılmış’ James Bond karakterinin gelecek filmlerde çok daha farklı şekilde tasvir edilebileceğini savundu.

Craig daha önce "Tekrar James Bond olmaktansa, bileklerimi keserim" diyordu. Ancak bir kez daha ünlü ajan karakterine hayat verecek.

Daha önce bir Bond filminde rol alan Madeline Smith de bu konuyu gündeme getirmişti ve karakterin bir gün bir kadın tarafından canlandırılacağını düşündüğünü söylemişti.

Smith, “Nihayetinde bir kadının, bir genç kızın, bir hanımefendinin James Bond karakterini canlandırmaması için ortada bir sebep göremiyorum” demişti.

Karaktere dair tartışma sürerken, ekibin erkek egemen durumun kıracak bir gelişme de yaşandı.

Son Bond filmi için, komedi-drama dizisi Fleabag’in yaratıcısı Phoebe Waller-Bridge’in de senaryo ekibine katıldığı belirtildi. Adı henüz açıklanmayan filmin 2020 yılında nisan ayında vizyonda olması bekleniyor.

Yapımcı: Bond erkek kalmalı

Tüm bunlar yaşanırken James Bond filminin yapımcısı Barbara Broccoli ise, ajan karakterinin ‘erkek’ olarak kalması gerektiğini savundu.

Guardian gazetesine konuşan Broccoli, “Bond bir erkek. Erkek olarak yazılmış ve bence büyük ihtimalle erkek olarak kalacak ve bu iyi. Erkek karakterleri kadın yapmak zorunda değiliz. Daha fazla kadın karakter yaratalım ve bu kadın karakterlere uyan hikâyeler yazalım” dedi.

Kaçırılan bilim insanını kurtaracak

Serinin 25’incisi olacak son filmde izleyiciler James Bond’u teşkilattan ayrılmış, Jamaika’da sakin bir hayat sürerken görecek. Ancak bu tatil, CIA’den arkadaşı Felix’in onu arayıp yardım istemesiyle son bulacak. Bond’un görevi bu kez kaçırılmış bir bilim insanını kurtarmak olacak.

Filmin kötü adamı ise, Bohemian Rhapsody'de Freddie Mercury rolüyle Oscar kazanan Rami Malek olacak.