Gündem

ÇİFTLİKBANK SORUŞTURMASINDA 4 KİŞİ TUTUKLANDI

Haber: Yüksel KOÇ / İstanbul DHA Çiftlikbank soruşturması kapsamında gözaltına alınanlardan 4'ü savcılık tarafından serbest bırakılırken, 4'ü de dolandırıcılık suçunu işledikleri gerekçesi ile tutuklanmaları istemiyle sevk edildikleri mahkeme tarafından t

13 Nisan 2018 01:04

Haber: Yüksel KOÇ / İstanbul DHA
Çiftlikbank soruşturması kapsamında gözaltına alınanlardan 4\'ü savcılık tarafından serbest bırakılırken, 4\'ü de dolandırıcılık suçunu işledikleri gerekçesi ile tutuklanmaları istemiyle sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklandı.
İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 9 kişiden 1\'i, emniyet sorgusunun ardından serbest bırakılırken kalan 8 kişi bugün adliyeye sevk edildi.

4 KİŞİ TUTUKLANDI
Soruşturmayı yürüten savcı, sorgularını yaptığı zanlılardan 4\'ünü, “Bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarını araç olarak kullanmak suretiyle dolandırıcılık\" ve “Tacir veya şirket yöneticileri dolandırıcılığı\" suçlarından adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakılmaları, kalan 4\'ünü de aynı suçlardan tutuklanmaları talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği\'ne sevk etti. 4 kişi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.


 

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir