Gündem

CHP'li Öztrak: Sayın İnce'nin her yere aday olma hakkı var

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Sayın İnce Cumhuriyet Halk Partisi'nin cumhurbaşkanı adayı

11 Eylül 2018 17:05

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, \"Sayın İnce Cumhuriyet Halk Partisi\'nin cumhurbaşkanı adayı. Her tarafa, her yere aday olma hakkı var\" dedi.
Parti genel merkezinde basın toplantısı düzenleyen CHP\'li Faik Öztrak, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Açıklamasında ilk olarak AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik\'in dün düzenlemiş olduğu basın toplantısını hatırlatan Öztrak, \"36 dakika konuşmuş. 36 dakikanın 17 dakikası Cumhuriyet Halk Partisi ve Kılıçdaroğlu eleştirisine ayrılmış. \'Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanları toplantısı ibretlik\' diye başlamış ve hezeyan içinde ağzına geleni söylemiş. Öyle anlaşılıyor ki bunlar MYK toplantılarında milletin sıkıntılarını, bugün içinde bulunduğumuz ekonomik krizi konuşmak yerine, CHP\'yi ve genel başkanımız Kılıçdaroğlu\'nu çekiştirmişler\" dedi.
AK Parti\'nin kendilerini eleştirenlere,  FETÖ\'cü ya da terör örgütleri ile ilişkili olduğuna dair bir yaftanın yapıştırıldığını söyleyen Öztrak, amacın suçlamak ve sindirmek olduğunu söyledi.

\'MİLLETTEN KOPTUNUZ\'
Türkiye\'de yaşanan ekonomik gelişmeleri değerlendiren Öztrak, \"Millete 24 Haziran öncesi \'ayın 24\'ünde siz bu yetkiyi kardeşinize verin ondan sonra bu faizle nasıl uğraşılır görün\' dediniz. Millet size yetkiyi verdi. Tek adamsınız. Ama enflasyon hortladı. Türk parasının değeri serbest düşüşe geçti, ortalıkta tık yok.  MYK\'nızda Kılıçdaroğlu ve CHP\'yi tartışıyorsunuz, milletten koptunuz. Milletin meselelerini tartışmıyorsunuz\" diye konuştu.

\'KURBAĞININ GÖZÜ PATLADI\'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu\'nun ekonomiye yönelik 13 maddelik bir paket önerdiğini söyleyen Öztrak, şunları söyledi: \"Teşekkür edeceğinize bizi döviz baronları ile işbirliği yapmakla suçladınız. Ülkeyi borca batırıp emir alır hale getirdiniz. Şimdi diyorsunuz \'biz ekonomiyi iyi yönettik suçlu olan bana emir veren\' diyorsunuz. Ekonomiyi bu kadar savunmasız, kırılgan hale getiren kim. Siz sadece \'dış güçler, CHP, Kılıçdaroğlu\' diye konuşuyorsunuz. Londra\'dan New York\'tan borç bulamazsa Çin\'den Katar\'dan alırız demeler, aile boyu yurt dışı ziyaretler, yaptığınız bu. Ortada başka bir şey yok. Kurbağanın gözü patladı. Her şey nakitle alınıp satılıyor. Habur sınırında un kamyonları bekletiliyor. Panik içinde bir sürü yanlış karar alıyorlar. Daha önceden yapılmış kontratların yerine getirilmesine izin vermiyorlar. Buralarda çok ciddi sıkıntıyla karşı karşıyalar. Tedbir alınırsa buralardan dönülebilir. Ama ortada tedbir yok sabahtan akşama kadar Cumhuriyet Halk Partisi\'ni ve genel başkanını nasıl etkisiz hale getirebiliriz diye konuşuyorlar. Başka da bir şey yok\"

\'SAYIN İNCE\'NİN HER YERE ADAY OLMA HAKKI VAR\'

CHP\'li Öztrak, \"Muharrem İnce katıldığı bir televizyon programında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için kapıyı kapatmadı. Daha önce kendisinin yine Cumhurbaşkanı adayı olacağını ifade etmişti. Bu kez olmam şeklinde ifade kullanmam dedi. Bu yönde bir düşünce MYK\'da gündeme geldi mi\" şeklinde ki soruya, \"Sayın İnce Cumhuriyet Halk Partisi\'nin Cumhurbaşkanı adayı. Her tarafa her yere aday olma hakkı var. Dolayısıyla bununla ilgili daha başka bir şey söyleyemem\" şeklinde cevap verdi.

Görüntü dökümü:

-CHP\'li Öztrak\'ın açıklaması

Haber:Kaan ULU/ANKARA,(DHA)

 

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir