Gündem

CHP: Yeni kozmik oda vakası yaşamak üzereyiz; McKinsey, IMF'den beterdir

"Bir sürü yerli firma var, oturun onlarla çalışın"

29 Eylül 2018 17:46

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın McKinsey şirketi ile anlaşmalarına yönelik olarak "Yeni bir kozmik oda vakası yaşamak üzereyiz" değerlendirmesi yaptı. Öztrak, "McKinsey, IMF'den beterdir" dedi.

Öztrak gerçekleştirdiği basın toplantısında Albayrak'ın McKinsey şirketi ile çalışmasını eleştirirken gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Öztrak'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

-.Devletin bir aile şirketi gibi yönetildiğini gösteriyor.

-Devlet hazinesinin en mahrem noktalarını görecek. AKP döneminde orduda bir kozmik oda vakası yaşamıştık şimdi de Türk maliyesinde, hazinede bunu yaşamak üzereyiz.

-Bu şirkete bu görev verilirken ihale yapıldı mı? Yoksa adrese teslim bir görev mi? Ve ne kadar ödenmiştir.

-Yetkililer bu konularda milleti aydınlatmalı. Çok önemli bir restoranın bile Türk lirasındaki hareketliliği ve ekonominin gerçek durumunu açıklıyor.

-Bu kriz aslında 6 ayda çözülür. Ama tek adamın yaklaşımıyla çözülmez. Bir an önce ekonomide alınması gereken önlemler alınmalıdır. Nasıl almaları gerektiği ile ilgili ise Genel Başkanımızın yaptığı 16 maddelik açıklamaya baksınlar.

- McKinsey, IMF'den beterdir. Türk bürokrasisinin bir yabancı yönetime bırakılması bunların ne kadar yerli ve milli olduğunun göstergesidir.

-Bir sürü yerli firma var. Oturun onlarla çalışın.