Gündem

CHP programı güncelleniyor: İttifak ruhuna uygun olacak ve tüm kesimleri kucaklayacak

Çalışmalara sendikalar, stklar ve meslek örgütleri katkı sunacak

18 Ekim 2019 09:17

CHP’de parti programının güncellenmesi için yapılan çalışmalar kapsamında farklı konularda 5 ayrı masa oluşturulurken; masaların gerçekleştireceği bölge ve il toplantılarıyla ortaya çıkan sonuçlar, “CHP’nin iktidara yürüyüş perspektifiyle” parti programına dahil edilecek. Programın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun uyguladığı demokratlar ittifakı anlayışının ruhuna uygun olacağı ve tüm kesimleri kucaklayacağı ifade ediliyor
 
Cumhuriyet'ten Mahmut Lıcalı'nın haberine göre Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel başkanlığındaki CHP Bilim Platformu tarafından yapılan çalışmalarla ilgili hafta başında Merkez Yönetim Kurulu üyelerine, önceki gün de milletvekillerine bilgi verildi. Parti programının, CHP’nin kurucu ilkelere ve altı oka bağlılık içerisinde güncellenmesi hedeflenirken, Cumhuriyetçi ve sosyal demokrat bir felsefe ile Türkiye’nin güncel sorunlarına gerçekçi çözüm önerileri sunan bir programın oluşturulması amaçlanıyor. 

Çalışmalar için Demokrasi ve Hukuk, Ekonomi, Sosyal Politika ve Emek, Eğitim ve Kamusal Politikalar, Toplumsal Barış, Dış Politika masaları oluşturuldu. Sendikalar, sivil toplum ve meslek örgütleri çalışmalara katkı sunacak.