Gündem

CHP’nin Balıkesir adayı “Şeytanın bile aklına gelmeyecek bir yönteme başvurdular” diye sitem etti: Pusulada iki “Ahmet Akın”!

28 Şubat 2024 08:00

Kazanma şansının yüksek olduğu düşünülen CHP’nin Balıkesir Belediye başkan adayı Ahmet Akın’la ayna isim ve soy isme sahip bir kişi bağımsız olarak adaylığını koydu. İsim benzerliği sebebiyle pusulada iki Ahmet Akın yer alacak. “Korkudan, şeytanın bile aklına gelmeyecek bir yönteme başvurdular” diyen CHP’li Ahmet Akın, isim benzerliği ile kendisine gelecek bazı oyların yön değiştirilmesinin amaçlandığını, bu tezgâhın bilinçli olarak kurulduğunu savundu.

"Kuvayı Milliye kentine yakışmayan davranışlar"

Cumhuriyet’ten Sertaç Eş’e konuşan Ahmet Akın, “Korkudan, şeytanın bile aklına gelmeyecek bir yönteme başvurdular. Ahmet Akın isminde bağımsız bir aday çıkardılar. Korkunun ecele faydası yok. Fakat kimsenin korkmasına da gerek yok. Balıkesir’i beş yıldır yöneten iktidar temsilcileri tarafından kurulan bu kirli tezgâh nedeniyle Balıkesir Büyükşehir Belediye seçimlerinde iki tane Ahmet Akın var. Biri CHP’nin logosunun altında ben olacağım. Diğeri de bağımsız bir Ahmet Akın. Bu tezgâhı kurgulayanlar, ‘Ahmet Akın kazanıyor, geliyor. Entrikayla yalanla onun seçimi almasını engellemeye çalışalım’ diye düşünüyorlar. Onlara yazıklar olsun diyorum. Kuvayı Milliye kentine yakışmayan davranışlarda bulunanlara yiğit Balıkesirliler 31 Mart’ta gereken yanıtı sandıkta verecek” dedi.

“Bu oyunu Balıkesirli hemşerilerimiz bozar"

Akın, “Bu oyunu Balıkesirli hemşerilerimiz bozar. 1 Nisan’da görevi Ahmet Akın’a teslim etmemek için yoğun şekilde çaba sarf edenler keşke aynı performansı beş yıldır Balıkesir’e hizmet etmek için gösterselerdi. Şehrimiz bugün kasaba gibi kalmaz gerçek bir büyükşehir olurdu. Her türlü engellemeye rağmen seçimi kazanacağız, Balıkesir’in hakkını alacak, hak ettiği yere getireceğiz” diye konuştu