Gündem

CHP'li Tanal: Şanlıurfa İŞKUR İl Müdürlüğü, yolsuzluk iddialarıyla çalkalanıyor, edindiğimiz bilgiler karşısında kahrolduk!

"Müfettişler her şeyi didik didik incelesin"

08 Nisan 2022 12:00

CHP milletvekili Mahmut Tanal, "Şanlıurfa İŞKUR İl Müdürlüğü, yolsuzluk iddialarıyla çalkalanıyor!Biliyorsunuz Bakan Vedat Bilgin’in talimatıyla İŞKUR İl Müdürü ve İŞKUR İl Müdür Yardımcısı görevden alındı. Edindiğimiz bilgiler karşısında kahrolduk!" açıklamasını yaptı. 

Tanal Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Hayali kurslarla devletin zarara uğratıldığı iddia ediliyor. SGK müfettişlerinin ‘sahte istihdamları’ tespit ettiği, İŞKUR yönetiminin gereğini yapmadığı, yanlışın devam ettirildiği öne sürülüyor. İŞKUR Genel Müdürlüğü’nde raporların bulunduğu, aylardır bu durumun (usulsüzlük) bilindiği,kimsenin harekete geçmediği ileri sürülüyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e çağrıda bulunuyorum. Vakit kaybetmeksiniz Şanlıurfa İŞKUR İl Müdürlüğü’ne müfettiş gönderin." ifadesini kullandı. Tanal şunları kaydetti:

"Müfettişler her şeyi didik didik incelesin"

"Müfettişler her şeyi didik didik incelesin. Ucu hangi bürokrata, hangi milletvekiline, hangi siyasetçiye, hangi şahsa, hangi firmaya dokunursa dokunsun, kararlılıkla sonuna kadar gidilmelidir. Bu konuda kamuoyunu da bilgilendirin. Hemen Cumhuriyet Başsavcılığına da suç duyurusunda bulunun. Delillerin karartılmasına göz yummayın. Şüphelilerin mal varlıkları araştırılsın. Açlığa mahkûm edilen, iş bulamayan vatandaşlarımız, Şanlıurfalı gençlerimiz için bu meselenin takipçisi olacağız."