Gündem

CHP'li Karaca: Cumhuriyet devrimlerine sahip çıkan milyonlarız

"Her milli bayramda, Cumhuriyet sevdalılarına tahammülü olmayanların kafalarını gömecek kum aradıklarına şahit oluyoruz"

28 Ekim 2021 15:19

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajında; “Emin olunuz ki; çok kalabalığız. Bir ölüp bin dirilenleriz. Geçmişten geleceğe inançla yürüyenleriz. Korkuyla, baskıyla yolundan döndürülemeyeceklerdeniz. Cumhuriyet kazanımlarına, ilkelerine, devrimlerine sonsuz bir bağla sahip çıkan milyonlarız.” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yaptığı yazılı açıklama ile kutladı. Karaca'nın mesajı şöyle:

"Aydınlık bir Türkiye için mücadeleyi örgütlemekten yanayız"

"Her milli bayramda; bizler bu ülkenin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve isimsiz kahramanlarımıza minnetimizi saygımızı ifade eder, bu ülkenin onurlu yurttaşları olarak coşkuyu, inancı ve kararlılığı yeniden hatırlarken; Cumhuriyet sevdalılarına tahammülü olmayanların kafalarını gömecek kum aradıklarına şahit oluyoruz. Cumhuriyet kazanımlarıyla hesabı olan zihniyet toplumu kutuplaştırarak, ötekileştirerek, ayrıştırarak, ülkeyi perperişan hale sürüklemekte, toplumun hassas değerleriyle oynamakta, yılgınlığı, ümitsizliği, çaresizlik tohumlarını ekerek bu vatan topraklarını çoraklaştırmaktadır. Bizler ise umudun ve iyimserliğin tarafında aydınlık bir Türkiye için mücadeleyi örgütlemekten yanayız.

"Bu emanete daima sahip çıkacağız"

Devraldığımız miras; tüm zorluklara göğüs gererek bu toprakları bizlere vatan yapanların bağımsızlık aşkıdır. Devraldığımız miras; yedi düvele karşı mücadele eden şehitlerimizin hayatlarıyla ödedikleri bedeldir. Devraldığımız miras; emperyalist-işgalci güçlere karşı manda ve himayeyi kabul etmiyoruz diyen tam bağımsızlık ateşidir. Devraldığımız miras; Kurtuluş Mücadelesinin isimsiz kahramanlarının yıkık bir ülkeyi var etme gayretiyle ortaya koyduğu onurlu bir millet kararlılığıdır.

Devraldığımız miras; karanlık emelleri için sinsice hareket edenleri, sisli ve puslu havalarda gerçek kimliklerini gizleyerek ilerleyenleri, dost görünen düşmanları, dahili ve harici bedhahları alt etmeyi bilen büyük bir milletin evladı olma sorumluluğudur. Devraldığımız miras; dünyaya örnek liderliğiyle tarihe en önemli notu düşen, Kurtuluşun ve kuruluşun yegâne lideri Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarıdır. Türkiye Cumhuriyeti, Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşlarının bizlere en büyük emanetidir. Bu emanete daima sahip çıkacağız.

"Korkuyla, baskıyla yolundan döndürülemeyeceklerdeniz"

Emin olunuz ki; çok kalabalığız. Bir ölüp bin dirilenleriz. Geçmişten geleceğe inançla yürüyenleriz. Korkuyla, baskıyla, yolundan döndürülemeyeceklerdeniz. Cumhuriyet kazanımlarına, ilkelerine, devrimlerine sonsuz bir bağla sahip çıkan milyonlarız. Cumhuriyetimizin 100. yılını tamamlamak üzereyiz. İnanıyorum ki 83 milyon yurttaşımızla birlikte, Cumhuriyetimizin 2. yüzyılına Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmış olarak gireceğiz. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun…" (ANKA)