Gündem

CHP İl Başkanlığı çalışanının kapısına "üç hilal" çizip, "ölün" diye yazdılar!

28 Nisan 2021 11:06

Elazığ’da CHP İl Başkanlığı'nda çalışan Faysal Akgün’ün yaşadığı evin kapısına çarpı işareti konuldu. Akgün’ün işaretlemeyi fark etmesinin ardından mahalleye gelen polisler, soruşturma başlattı.

Elazığ'da Rızayi Mahallesi’nde oturan CHP Elazığ İl Başkanlığı’nda çalışan Faysal Akgün'ün kapısının duvarına çarpı işareti ve hilal konularak, "Ölün" ifadesi yazıldı. Akgün'ün işaretlemeyi fark etmesinin ardından mahalleye gelen polisler soruşturma başlattı.

"Devletimizi duyarlı olmaya çağırıyorum"

Sözcü gazetesine konuşan Akgün yaşadıklarını şöyle anlattı: "Sabah 09:00 gibi uyandığımda poğaça almaya gitmek için evden çıkıyordum evimin kapısını bir açtım ki kapımın yan duvarına çarpı içeri konularak ‘Ölün' yazıldığını gördüm.

Bu yazıyı görünce şok oldum sinirden titremeye başladım. Sonrasında abimi çağırdım abim de emniyeti aradı emniyetteki memurlar da gelip inceleme yaptılar. Tarih tekerrür etmeseydi, Maraş’ta da bu katliam yapıldı, Sivas’ta da, Çorum’da da yapıldı. Aynısından burada da Elazığ'da da Aleviler’in üzerinde oyun oynanıyor. Devletimizi duyarlı olmaya çağırıyorum, gelsinler ne gerekiyorsa yapsınlar.
"