Gündem

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan İyi Parti lideri Meral Akşener'e bayram ziyareti

26 Mayıs 2020 13:52

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı'nda bulunduğu İyi Parti lideri Meral Akşener'i Üsküdar'daki evinde Ramazan Bayramı dolayısıyla ziyaret etti.

Ziyarette İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da bulundu.

Ziyaret maskeli gerçekleştirilirken koronavirüs salgını nedeniyle sosyal mesafeye de dikkat edildi.

Ziyaret öncesinde İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu İstanbul sokaklarında incelemelerde bulundu

Öte yandan sabah saatlerinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, pandemi nedeniyle ilan edilen sokağa çıkma yasağında boş kalan İstanbul sokaklarında incelemelerde bulundu. Tarihi Yarımada'yı yürüyerek dolaşan üçlü, Sultanahmet Meydanı'nda başlattıkları turu Sarayburnu'nda noktaladı.

Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Kaftancıoğlu Sultanahmet Meydanı'ndan başlattıkları turda 30 yıl sonra musluklarından su akmaya başlayan 3. Ahmet Çeşmesi'nin tarihiyle ilgili İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanı Mahir Polat'tan bilgi aldı.

Üçlü, İstanbul'un sembol yapılarından Ayasofya Müzesi ve Halı Müzesi etrafında dolaşıp, Soğukçeşme Sokağı üzerinden Gülhane Parkı'na indi. Gülhane Parkı'nda çalışan Park ve Bahçeler Müdürlüğü işçileri ve güvenlik görevlilerinin bayramlarını kutlayan Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu ve İmamoğlu, turlarını Sarayburnu'nda tamamladı. Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu ve İmamoğlu, çalışma arkadaşlarıyla birlikte İstanbul Boğazı manzaralı anı fotoğrafı çektirdi.