Gündem

CHP Genel Başkan Yardımcısı Kaya: Kabahat öğretmenlerde değil, sürekli sistem değiştiren siyasilerde

Yıldırım Kaya, AKP'nin 'sınıfta kaldığını' söyledi

12 Haziran 2019 16:44

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Eğitim sistemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kaya, "Kabahat öğretemeyen öğretmende değil sürekli sistem değiştiren siyasilerde" dedi.yıl

Kaya, 14 Haziran'da öğrencilerin yaz tatiline gireceğini belirterek, 2019'da zor bir dönemin yaşandığını, sürekli sistem değişikliği nedeniyle öğrencinin, öğretmenin ve velinin kafasının karıştığını söyledi. Öğrencilerden, öğretmenlerden ve velilerden kendilerini suçlu görmemelerini isteyen Kaya, "Kabahat sizde değil, kabahat biz siyasilerde. Kabahat öğretemeyen öğretmende değil sürekli sistem değiştiren siyasilerde. Kabahati çocuğunuzda aramayın, çocuğunuzu hırpalamayın, azarlamayın, dövmeyin. Dövecekseniz dizinizi dövün. Kendi kaderinizle oynayan siyasilere ders vermediğiniz müddetçe bu kervan böyle devam eder" diye konuştu.

Yıldırım Kaya açıklamasının ardından eğitim politikaları konusunda AKP için hazırladığı karneyi basın mensuplarıyla paylaştı. Hazırladığı karneye göre AKP'nin 'sınıfta kaldığını söyleyen' Kaya, "Kibirli kişiliği, yalan söylemesi, arkadaşlarına baskı uygulaması, ötekileştirmesi ve okulun huzurunu bozması nedeniyle Adalet ve Kalkınma Partisi'ne bu tasdikname verilmiştir" dedi.