Gündem

CHP'den Binali Yıldırım'a 'murdar' yanıtı

KP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, bugün düzenlediği basın toplantısında İstanbul seçimleri için "Başlı başına murdar olmuş bir seçimdir" dedi

15 Nisan 2019 16:40

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, İstanbul'daki seçimler için "Bu seçim başlı başına murdar olmuş bir seçimdir" diyen AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'a yanıt verdi. "Sandıktan kendileri çıkmayınca milletin iradesi murdar mı oluyor" diye soran Öztrak, "Atalarımız boşuna dememiş 'kedi ulaşamadığı ciğere murdar dermiş'" dedi.

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) resmî olmayan sonuçlarına göre, seçimi kaybeden AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, seçimler için "Bu seçim başlı başına murdar olmuş bir seçimdir. Murdar etin de kavurması olmaz"  dedi. 

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Yıldırım'ın bu sözlerine sosyal medya hesabından yanıt verdi. Öztrak, “Bugün bile millete hakarete devam ediyorlar. Sandıktan kendileri çıkmayınca milletin iradesi murdar mı oluyor. Atalarımız boşuna dememiş ‘kedi ulaşamadığı ciğere murdar dermiş.’ Ekrem İmamoğlu milletin seçtiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıdır” dedi.