Gündem

Cezaevinde anoreksiyaya yakalandı: Nihal Candan için mahkemeden yeni karar

sosyal medya fenomeni Candan kardeşlerden Nihal Candan, cezaevinde Anoreksiya nervoza'ya yakalanarak 37 kiloya kadar düştü

26 Nisan 2024 12:45

Dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamasıyla 5.5 ay önce tutuklanan sosyal medya fenomeni Candan kardeşlerden Nihal Candan, cezaevinde Anoreksiya nervoza'ya yakalanarak 37 kiloya kadar düştü. Durumu değerlendiren mahkeme, Candan'ın tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilmesine karar verdi.

Lüks yaşantılarıyla sosyal medyada gündem olan fenomenlere yönelik operasyonlar sürerken Nihal ve Bahar Candan suç örgütüne üye olma ve suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama suçundan cezaevine gönderilmişti. İddiaya göre Nihal Candan cezaevinde 37 kiloya düştü.

Tahliye kararı

Durumunun kötüye gitmesi üzerine dün hastaneye kaldırılan Nihal Candan'ın, cezaevinde tedavisine devam edilemeyeceği yönündeki doktor raporunun ardından cezaevinden tahliyesine karar verildi.

''Cezaevini protesto etmek için...''

Bu rahatsızlık nedeniyle 37 kiloya kadar düşen Nihal Candan'ın psikolojisinin de bozuk olduğu öğrenilirken dün hastaneye kaldırılan Candan için doktorlar cezaevinde tedavisine devam edilemeyeceği yönünde görüş bildirdi. Durumu değerlendiren mahkeme, Candan'ın tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilmesine karar verdi. Nihal Candan'ın bugün saat 17.00'de tahliye edilmesini beklediklerini belirten Candan kardeşlerin avukatı Kasım Ergün, "Beklediğimiz bir karardı. Tedavisine hastane ortamında devam edilecek" dedi.