Spor

"Cardiff, Emiliano Sala'dan önce Yusuf Yazıcı'yı istedi"

Ahmet Ağaoğlu, katıldığı bir televizyon programında gündeme dair açıklamalarda bulundu

11 Şubat 2019 18:45

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, katıldığı bir televizyon programında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Ağaoğlu, Cardiff City'nin uçak kazası sonrası hayatını kaybeden futbolcu Emiliano Sala'dan önce bordo-mavililerin genç yeteneği Yusuf Yazıcı'yı transfer etmek istediğini açıkladı.

TRT Spor'da yayınlanan Gündem Futbol programına konuk olan Ağaoğlu, Galatasaray maçındaki hakem kararlarını eleştirirken, "Milyonlarca insanın izlediği pozisyonu gelip VAR’da izleyeceksin ve hala ‘devam diyeceksin. Ben bunun adını koyamıyorum” ifadesini kullanan Trabzonspor Başkanı “Bu kadar net şeylerin ben hata olduğunu düşünmüyorum” dedi. “Biz hakkımız olmayan hiçbir şeyi istemiyoruz, hakkımız neyse onu istiyoruz" dedi.

"Dün yaşananların açıklamasını beklemek hakkımızdır"

Ahmet Ağaoğlu, TFF ve MHK'den açıklama beklediklerini de ifade ederken, "Federasyon bizlerin oylarıyla göreve geldi. Futbolu yöneten kurumdur. Her aklınıza estiğinde federasyon istifa diyemezsiniz. MHK de federasyona bağlıdır. Ama TFF ve MHK’den dün yaşananların açıklamasını beklemek hakkımızdır" diye konuştu.

"Yabancı futbolcuya karşı değilim ama..."

Yabancı sınırlaması hakkında da konuşan Ağaoğlu, "Yabancı futbolcuya karşı değilim. Ama bu politika üzerinden kulüpler ekonomik sıkıntılar içerisine girdi. Yabancı sınırlaması yavaş düşürülebilir. Yaptığımız yabancı transferlerin yüzde 90’ı zarar bilançosu olarak kapatıldı. Türkiye Çin ve Katar’dan sonra son durak. Böyle olmamamız gerekiyor. Altyapıya yaptığınız yatırım popüler yatırım değildir. Biz bunu kırmayı başardık" şeklinde konuştu.

Emiliano Sala-Yusuf Yazıcı itirafı

Ağaoğlu, transfer süreçleri hakkında ise şöyle konuştu:

"Abdülkadir ile Yusuf Yazıcı’ya yurtdışından teklifler geldi. Bir Premier Lig kulübünden teklif geldi. Sala’dan önce Cardiff City, Yusuf Yazıcı’yı istedi. Bizden ret gelince Sala’ya yöneldiler."