Gündem

Çağlar Öğretmenin bedensel Engelli Zeynep'le dansı sosyal medyada binlerce beğeni aldı

"Engelli çocukların üzerine öğretmenlerin daha fazla titremesi gerekiyor"

04 Mayıs 2019 08:54

Gönüllü olarak bedensel engelli öğrencilere dans dersi veren Çağlar Özdemir, 23 Nisan’da 10 yaşındaki Zeynep’le yaptığı dans gösterisi sosyal medyada binlerce beğeni aldı. Ders verdiği çocuklarla tekerlekli sandalye kullanma çalışması yaptığını söyleyen Çağlar Özdemir, “Öğretmenlerin engelli öğrencileri yeteneklerini gösterebileceğine teşvik etmesi lazım. Engelli çocukların üzerine öğretmenlerin daha fazla titremesi gerekiyor" dedi.

Hürriyet'ten Esra Ülkar'ın haberine göre, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nden 2015’te mezun olan Çağlar Özdemir, bedensel engelli öğrencilere gönüllü olarak dans dersi veriyor. Özdemir, engelli çocuklarla buluşmasını, “Kulüp başkanlığı yapan engelli bir ağabeyim var. Kendisi engelli çocuklara dans dersleri verip veremeyeceğimi sordu. Önce bilemedim sonra denedik. Çocuklarla tanışınca da sevdim. Onlara faydalı olacağımı görünce ders vermeye devam ettim” diyerek anlattı.

Öte yandan Zeynep’in annesi Hülya Uysal, Zeynep'in dansla tekerlekli sandalyeyi sevdiğini söyledi. Anne Uysal, “Zeynep doğuştan bedensel engelli. İlk başlarda tekerlekli sandalye kullanmak istemiyordu, üzülüyordu. İlk kez derneğimizde sandalyeyle tanıştı. Sonra dans eğitimine başladı. Sandalyeyi dans sayesinde sevdi. Danstan sonra özgüveni geldi. Daha da mutlu bir çocuk oldu" ifadelerini kullandı.