Gündem

Bir rapçi daha tutuklandı

Uyuşturucu veya uyarıcı madde satın alma ve bulundurma' suçlarından tutuklandığı belirtildi

01 Haziran 2018 16:42

İzmir'de yaşayan rap müzik şarkıcıları 'Khontkar' adıyla bilinen O.D. ve 'Young Bego' ismini kullanan U.B., şarkılarında uyuşturucu madde kullanımını özendirici sözlere ve görüntülere yer verdikleri iddiasıyla gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden O.D., tutuklandı. Geçtiğimiz günlerde de"Ezhel" adıyla bilinen rapçi , "Uyuşturucu kullanımını özendirmek ve kolaylaştırmak" suçundan tutuklanmıştı.

O.D.'nin Konak'taki evinde yapılan aramalarda, içime ve satışa hazır hale getirilmiş alüminyum jelatin içerisinde 10 küçük paket esrar, 1 Uyuşturucu madde içiminde kullanılan aparat, 2 Uyuşturucu madde öğütücü ele geçirildi. 

Cumhuriyet'te yer alan ahbere göre İzmir Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İzmir'de yaşayan Rap müzik şarkıcıları 'Khontkar' ve 'Young Bego'nun adreslerine, şarkılarında uyuşturucu madde kullanımını özendirici sözlere ve görüntülere yer verdikleri gerekçesiyle geçen çarşamba günü operasyon düzenledi. 'Khontkar' adıyla bilinen O.D.'nin Konak'taki evinde yapılan aramalarda, içime ve satışa hazır hale getirilmiş alüminyum jelatin içerisinde 10 küçük paket esrar, 1 Uyuşturucu madde içiminde kullanılan aparat, 2 Uyuşturucu madde öğütücü ele geçirildi. O.D. ile beraber, evde bulunan arkadaşları M.D. ve A.Ö. de gözaltına alındı.

'Young Bego' takma adını kullanan U.B.'nin de Balçova'daki adresine yapılan operasyonda da 1 Uyuşturucu kullanımına yarayan aparat, 2 Uyuşturucu madde öğütücü ve bu düzenek içerisinde kırıntı halinde esrar ele geçirildi. U.B. ile aynı evde bulunan B.Ç. de gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanıp adliyeye sevk edilen 5 şüpheliden, 'Young Bego' adıyla bilinen U.B. ile birlikte B.Ç., M.D. ve A.Ö. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 'Khontkar' adını kullanan O.D. ise ' Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını alenen özendirme ve bu nitelikle yayın yapma', 'kullanmak için Uyuşturucu veya uyarıcı madde satın alma ve bulundurma' suçlarından tutuklandı.

Emniyet yetkilileri, Uyuşturucu kullanımını özendiren her türlü yayına karşı mücadelenin süreceğini belirtti.