Gündem

Berkin Elvan'ın babası: Yüreğime taş basıp Babalar Günü'nde adalet aramaya devam edeceğim

Berkin, Okmeydanı Gaziler Sokak’ta ailesi ve Taksim Dayanışması üyeleri tarafından anılacak

16 Haziran 2019 09:08

Gezi Parkı eylemleri sırasında polisin attığı gaz fişeğiyle yaralanarak hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın babası Sami Elvan çocuğunun anılacağı günün Babalar Günü’ne denk geldiğine dikkat çekerek, “Benim için çok zor birgün. Çocuğu yanında olmayan bir babayım. Babalar Günü adalet arayışımıza denk geliyor” dedi.

Berkin Elvan, 6 yıl önce bugün Gezi Direnişi sırasında Okmeydanı’nda polisin attığı gaz fişeğinin başına isabet etmesiyle ağır yaralandı. 269 gün boyunca yoğun bakımda kaldıktan sonra 11 Mart 2016 tarihinde hayatını kaybeden Berkin Elvan bugün vurulduğu yer olan Okmeydanı Gaziler Sokak’ta ailesi ve Taksim Dayanışması üyeleri tarafından anılacak.

Berkin Elvan’ın babası Sami Elvan çocuğunun anılacağı günün Babalar Günü’ne denk geldiğine dikkat çekerek, “Benim için çok zor bir gün. Çocuğu yanında olmayan bir babayım. Babalar Günü adalet arayışımıza denk geliyor” dedi. Kamuoyuna çağrıda bulunan baba Elvan, “Herkese sesleniyorum. Bizim hukuk ve adalet arayışımız devam ediyor. Haftaya duruşmamız var. Yüreğime taş basıp adalet aramaya devam edeceğim” diye konuştu.