Gündem

Barış Akademisyenleri davasında Sedat Peker için 'zorla getirme' kararı

"Oluk oluk kanlarınızı akıtacağız ve akan kanlarınızla duş alacağız"

13 Ekim 2017 14:22

Organize suç örgütü lideri olmaktan hüküm giyen Sedat Peker’in, Barış Akademisyenleri’ni tehdit davasının üçüncü duruşmasına İstanbul Anadolu 20’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Duruşmaya Barış Akademisyenleri ve avukatları katılırken, üçüncü kez gelmeyen Peker’i avukatı temsil etti. Mahkeme Peker’in sonraki duruşmaya zorla getirilmesine karar vererek ve duruşma tarihini 27 Nisan saat 10.00 olarak açıklayarak davayı erteledi.

‘Bel ve sırt ağrıları olduğu için’ duruşmaya gelmediği mahkemeye bildirilen Peker ilk duruşmaya ‘halası vefat ettiği için’, ikinci duruşmaya da ‘hasta olduğu için’ gelemediğini bildirmişti.

"Gerekçe raporu usulüne uygun hazırlanmamış"

Duvar'da yer alan habere göre Barış Akademisyenleri’nin avukatı Oya Meriç Eyüpoğlu, Peker’in rahatsızlığıyla ilgili sunulan dilekçenin usüle uygun olmadığını ve hakkında yakalama kararı çıkartılarak kendilerine de bilgi verilmesini talep etti.

Eyüpoğlu, “Sanık müdafiilerinin sunmuş olduğu beyan dilekçesinde Sedat Peker’in şiddetli bel ve baş ağrısından dolayı üçüncü celseye de katılamayacağını belirtmişler. Bu rapor usulüne uygun verilmemiştir. Raporun nereden alındığı belli değil. Herhangi bir sağlık kuruluşunun ismi de belirtilmemiş. Biz mazarete gerekçe olan raporun usulüne uygun olarak düzenlenmediği kanaatindeyiz” dedi.

Avukat Eyüpoğlu Peker hakkında yakalama kararı çıkarılması gerektiğini şöyle ifade etti:

“Sedat Peker dün Çağlayan Adliyesi’nde olduğunu, ifade verdiğini medyadan gördük. Biz bu tutuma anlam veremiyoruz. Sanık belli ki kendi rızasıyla mahkemeye gelmeyecek. Bu sefer sunduğu mazeret de geçerli değil. Sanığın hâlâ ifade vermediği için doğrudan yakalama kararı verilmesini talep ediyoruz. Hakkında yakalama kararı çıkartılır ise veya ifade verecekse duruşma günü bizlere bilgi verilmesini istiyoruz.”

zorla getirme kararı verildi

Eyüboğlu’nun ardından Peker’in avukatı söz alarak, “Kendisi daha önce belinden ameliyat olmuştu. Müvekkilimin duruşmadan kaçtığı iddiaları asılsızdır. Müvekkilim önümüzdeki celse hazır edilecektir” dedi.

Mahkeme Peker’in sonraki duruşmaya zorla getirilmesine karar vererek ve duruşma tarihini 27 Nisan saat 10.00 olarak açıklayarak davayı erteledi.

Ne olmuştu?

1 Kasım seçimi öncesi Rize'de yaptığı mitingde "Oluk oluk kan akacak" sözleriyle gündem olan suç örgütü lideri Sedat Peker, Güneydoğu'da yaşanan sokağa çıkma yasakları ve çatışma ortamı neticesinde yaşanan hak ihlallerine ilişkin imza kampanyası düzenleyerek, “Bu suça ortak olmayacağız” diyen Barış İçin Akademisyenler inisiyatifiyle bir araya gelen 1128 akademisyene tehditler savurmuştu. "Sözde aydınlar çanlar ilk önce sizim için çalacak" diyen Peker, "Oluk oluk kanlarınızı akıtacağız ve akan kanlarınızla duş alacağız!" demişti.

 Peker'in kişisel internet sitesinde kaleme aldığı yazı şöyle: 

Sözde aydınlar çanlar ilk önce sizim için çalacak

Kıymetli Dostlarım,

Sizlerinde sinirlerini bozduğunu zannettiğim, 1100 tane sözde aydının imzaladığı,pkk’ya açık destek anlamına gelen bildiriyi anlayabilmek için gerçekten kendimce çok uğraş verdim (Ancak ne yazık ki bir türlü anlayamadım.).

Yolları kazan, bu çukurları bomba ile dolduran,kurban eti dağıtmanın haricinde hiçbir gayesi olmayan mazlumları insanlık dışı şekillerde ŞEHİT eden, hamile karılarının yanında kocalarını, çocuklarının yanında babalarını ŞEHİT eden pkklılar için kötü sözü bir kenara bırakın, bir satırlık eleştiri bile yazmamışlar.

Bu sözde aydınlara ve akademisyenlere şunu özellikle söylemek istiyorum: Siz yatın kalkın bildirgenizde kötülediğiniz bu DEVLET'in POLİSİNE ve ASKERİNE dua edin. Sizler tüm dünyada yaptığınız algı operasyonlarınızla aşık olduğunuz teröristlerde ellerinde ki silahlarıyla MÜSLÜMAN TÜRK’ün KUTSAL DEVLETİ'ni eğer ki işlemez hale getirmeyi başarabilirse o zaman sizler için eyvah ki ne eyvah (Bu dediğime lütfen inanın çünkü çanlar o zaman sizin için çalacak.)!!!

DEVLET eğer ki bir gün işleyemez hale gelirse yani terör ve düşman ülkeler hedefine ulaşırsa bu VATAN'ın evlatları yani kasap Ahmet'ler, bekçi Kemal'ler, bilgisayar mühendisi Yavuz'lar yani kısacası tüm VATAN EVLATLARI öncelik olarak dağlarda teröristleri aramayacaklardır.

İmza attığınız bildiriyi önlerine alacak, gerçek tehlikeli olanlar sizlersiniz diyerek lüks yerlerdeki işyerlerinize gelecekler (Ancak rahat olun sizleri çocuklarınızın ve eşlerinizin yanında öldürmeyeceklerdir.). İntikamlarını dahi MÜSLÜMAN TÜRK’e yakışır bir şekilde alacak ancak sizlerin kanlarıyla duş yapmayıda unutmayacaklardır.

Eğer ki benim fikrimi sorarsanız; kendi can sağlığınız için siz bu DEVLETİ batırmaya uğraşmayın. Şu an dahi hayatta olabilmenizin tek sebebi,DEVLET'in var olması ve ayakta durmasıdır.Yukarıdaki satırlarda söylediğim gibi teröristler, onların destekçileri sizler ve yabancı ülke istihbaratları kısacası hepiniz, hedefinize ulaşıp DEVLET'i işlemez hale getirirseniz şunu iyi bilin ki; bu VATAN'ın EVLATLARI'ndan asla merhamet görmeyeceksiniz.

Tekrardan söylüyorum; OLUK OLUK KANLARINIZI AKITACAĞIZ VE AKAN KANLARINIZLA DUŞ ALACAĞIZ!!!

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER