Ekonomi

Bakan Nebati: GES'e 6,6 milyar lira talep geldi

Nebati GES'e toplam 83.816 yatırımcıdan talep geldiği bilgisini paylaştı

24 Haziran 2022 11:34

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Kayseri Kültepe Ekonomi Zirvesi'nde konuştu. Gelire endeksli senetin (GES) 15-22 Haziran'da gerçekleştirilen talep toplamasına ilişkin bilgi veren Nebati "Toplam 83.816 yatırımcıdan 6,6 milyar lira talep geldi" açıklamasını yaptı.

Enflasyonla mücadelede kararlılık mesajı veren Nebati "Birinci sıradaki önceliğimiz enflasyon. Bu mücadeleden de Allah'ın izniyle galip geleceğiz" dedi.

Nebati'nin açıklamalarında öne çıkanlar şöyle:

"Sanayiyi, ihracatı, katma değerli üretimi öncelerken esnafımızı, çiftçimizi hiçbir zaman ikinci planda bırakmadık. Her fırsatta vurguladığımız gibi AK Parti olarak ülkemiz için değer üreten herkesin her daim yanındayız, gereken tüm desteği vermek için mücadele ediyoruz.

Salgın döneminde birçok gelişmiş ve gelişmekte olan ülke, sağlık ve sosyal güvenlik sistemlerinin de etkisiyle önemli ölçüde daralmıştır. Ancak Türkiye'miz, pandemi sınavını başarıyla atlatmakla kalmamış; bugün de büyüme başarısını sürdürmektedir.

Birinci sıradaki önceliğimiz enflasyon. Bu mücadeleden de Allah'ın izniyle galip geleceğiz. Gıda ve enerjide yaşanan artışlar enflasyonun tüm dünyada yüksek seyretmesine sebep oldu.

Vatandaşlarımızın alım gücünün azaldığının farkındayız. Bunu en aza indirmek için gerekli adımları attık, atmaya devam edeceğiz.

Gelire endeksli senedin 15-22 Haziran talep toplamasında (GES) toplam 83.816 yatırımcıdan 6,6 milyar lira talep geldi."