Gündem

Bakan Karaismailoğlu: Bu masalardan bir şey çıkmaz, bu masalarda milletin derdi yok; sadece masanın etrafında değil, altında da birileri var

Çankırı'da vatandaşla bir araya gelen, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu altılı masayı eleştirdi.

02 Temmuz 2022 17:30

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Çankırı, Dodurga’da vatandaşlarla bir araya geldi. Yarın gerçekleşecek seçim öncesinde beldeye gelen bakan, ilk olarak Orta ilçesini ziyaret etti. Daha sonra Dodurga'ya geçen Karaismailoğlu, “Birileri masaların etrafında oturuyor, kalkıyorlar. Yine oturacaklarmış. Bu masalardan bir şey çıkmaz, bu masalarda milletin derdi yok. Bu masalarda sadece kendi gelecekleri var. O yüzden, derdi vatanına, milletine hizmet olmayanlardan hiçbir beklenti olmaz. Sadece masanın etrafında değil, altında da birileri var. Zamanı gelince onlar da oradan çıkacaklar. O yüzden milletin de bunlardan bir beklentileri yok. ” dedi.

"Hayal dahi edilemeyen pek çok iş bir bir tamamlandı"

Yapılan yatırımlara değinen Bakan Karaismailoğlu, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde AK Parti hükümetleri hizmet aşkı ile yurdumuzun dört bir yanında hizmet üstüne hizmet üretiyorlar, proje üzerine proje üretiyorlar. 1994 yılında Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı grevine geldiği günleri çoğu arkadaşımız bilirler. Mazide kaldı ama neydi ne oldu? Aynı şey 2002 yılından itibaren Türkiye’de yaşandı. Son 20 yıldır Türkiye adeta bir çağ atladı. Hayal dahi edilemeyen pek çok iş bir bir tamamlandı. Sonucunda bunların hepsi vatandaşlarımıza hizmet olarak döndü. Vatandaşımızı hayatları yapılan hizmet sayesinde kolaylaştı. Mesafeler kısaldı, zaman kısaldı, vatandaşlarımız sevdiklerine zaman ayırabildi. 2002 öncesinde Türkiye’de sadece 6 bin 100 kilometrelik bölünmüş yol vardı. AK Parti’nin ilk hükümetleri 15 bin kilometrelik bölünmüş yol vaadini söyledikleri zaman gülmüşler, ‘hayal satıyorsunuz’ demişlerdi. Ama bugüne geldiğimizde ülkemizde tam 28 bin 664 kilometrelik yol var. Bu yollar sayesinde yolda tam 7 milyar saat zaman tasarrufu sağladık. Her yıl 1 milyar litre akaryakıttan tasarruf sağlıyoruz. Yapılan bu yollar, kaliteli yollar sayesinde hem yakıttan, zamandan tasarrufu sağladık hem de kaza oranları yüzde 80 azaldı. Bu yapılan yatırımlar sayesinde her yıl 9 bin 500 vatandaşımızın hayatını kurtarıyoruz. Yaptığımız yollar bir akarsu gibidir. Gittikleri yere hareket, bereket getirirler. Devamında sanayi, turizm, tarı gelişir” şeklinde konuştu.

"Türkiye dünyanın en iyi, en hızlı gelişen ülkeleri arasına girdi"

Pandemi sürecine rağmen Türkiye'nin büyümeye devam ettiğini belirten Karaismailoğlu, “Dünyada son iki yıldır yaşanan Covid-19 salgın sürecinde bütün sistemlerin kilitlendiği, üretimin durduğu, insanların adeta evlerine hapsolduğu günlerde bile büyük Türkiye kenetlenerek daha fazla üretim, daha fazla yatırım yaptı. Bunun sonucunda dünyanın en iyi, en hızlı gelişen ülkeleri arasına girdi. Bütün dünya ekonomileri küçülürken Türkiye büyüdü, hala daha büyümekte. 200 milyar dolara çıkan ticaret hacmi artarak devam edecek. Bundan hiç şüpheniz olmasın” dedi.

"Çankırı genelinde çok ciddi yatırımlarımız var"

Çankırı’ya yapılan yatırımlarla ilgili bilgiler veren Karaismailoğlu, “Çankırı genelinde çok ciddi yatırımlarımız var. Son 20 yıldır 6 milyar liranın üzerinde Çankırı’ya sadece Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak yatırımlar yaptık. Tabi ki yeterli değil, hareketlilik üretim de artınca ihtiyaçlar artıyor. Sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda yatırımlarımıza devam edeceğiz. Çankırı’ya, Orta’ya yakın zamanda gelmiştik. Buranın sorunlarını, taleplerini biliyoruz. En büyük beklentiniz; Çerkeş, Orta, Şabanözü, Çubuk yolu. Şabanözü- Çubuk yoluna başladık, hayırlı uğurlu olsun. Orta Şabanözü yolunun da ihalesini bu ay yapıyoruz, Temmuz’da da hep birlikte temelini atacağız” diye konuştu.

Karaismailoğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Birileri masaların etrafında oturuyor, kalkıyorlar. Yine oturacaklarmış. Bu masalardan bir şey çıkmaz, bu masalarda milletin derdi yok. Bu masalarda sadece kendi gelecekleri var. O yüzden, derdi vatanına, milletine hizmet olmayanlardan hiçbir beklenti olmaz. Sadece masanın etrafında değil, altında da birileri var. Zamanı gelince onlar da oradan çıkacaklar. O yüzden milletin de bunlardan bir beklentileri yok. Bu ülkeye yapılacak bir şey varsa, onu yapacak da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki AK Parti hükümetleridir.” (İHA)