Gündem

"Babacan'ın AKP'den istifası muvazzaf milletvekili borsasını hareketlendirdi"

Yeniçağ yazarı Takan: AKP açıklama için Erdoğan'ın Saraybosna'dan dönmesini bekliyor

09 Temmuz 2019 07:44

Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, dün kurucusu olduğu AKP'den istifa eden Ali Babacan'ın parti içinden kopacak olan "muvazzaf milletvekili borsası"nı hareketlendirdiğini söyledi. Takan, AKP'nin Babacan'ın istifası hakkındaki değerlendirme yapmak için Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Saraybosna'da dönüşünü beklediğini söyledi.   

Takan, "Davutoğlucular ile Babacancılar birbirine girdi" başlığıyla yayımlanan yazısında Babacan'ın istifası hakkında Ankara'da yaşananlara dair bir değerlendirme yaptı.

TIKLAYIN: Ali Babacan, AKP'den istifa ederek yeni parti çalışmalarını ilan etti

TIKLAYIN: Gül-Babacan cephesi, Erdoğan’ın “Tarih oldular, kimse onları hatırlamıyor bile” sözlerinden 3 gün sonra yeni partiyi ilan etti

TIKLAYIN: AKP, Kurucu Üyeler listesinden Ali Babacan'ı çıkardı

Takan yazısının ilgili bölümünde şunları kaydetti:

Hareketli hafta başı, öğle saatlerinde , Abdullah Gül ile birlikte hareket eden Ali Babacan'ın AKP'den istifa ettiği haberi ile daha da hararetlendi. İddialar birbirini kovaladı ... Ali Babacan ile birlikte hareket edenlerin istifa edeceği saatten tutunda sayılarına kadar... AKP içinden kopacak "muvazzaf milletvekili" sayısında da borsa oldukça hareketliydi. Şu satırların kaleme alındığı ana kadar AKP içinden  herhangi bir yetkiliden Babacan'ın istifası hakkında bir değerlendirme gelmedi. Herhalde, Erdoğan'ın Saraybosna'dan dönüşü veya oradan yapılacak açıklama  beklenecek.

Yazının tamamı için tıklayın