Gündem

Aziz Yıldırım hastaneden taburcu oldu, adliyeye götürüldü

Aziz Yıldırım, şekerinin yükselmesi nedeniyle mahkemedeki sorgusuna ara verilerek hastaneye sevk edildi.

10 Temmuz 2011 03:00

T24 - Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında mahkemeye çıkarılan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, şekerinin yükselmesi nedeniyle mahkemedeki sorgusuna ara verilerek hastaneye sevk edildi ve geceyi müşahade altında geçirdi. Durumu düzelen Yıldırım, hastaneden taburcu olarak tekrar Beşiktaş Adliyesi'ne götürüldü. 

    Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve sevk edildiği Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinden akşam saatlerinde adliyeye getirilen Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesindeki sorgusu sırasında şekerinin 240'a çıkması ve düşürülememesi üzerine yeniden aynı hastaneye sevk edildi.


Yıldırım'ın Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde nöbetçi İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesince yapılan yaklaşık 5 saati bulan sorgusu sırasında, duruşma salonuna 2 kez sağlık ekipleri çağrıldı.


Aziz Yıldırım'ın sorgusu başladıktan yaklaşık 2 saat sonra duruşmaya kısa bir süre ara verildi. Sorgulama, verilen aranın ardından devam ederken, bir süre sonra mahkeme salonundan dışarı çıkan Yıldırım'ın avukatı, çağırdığı doktorla birlikte salona geri döndü. İçeriden bir süre sonra çıkan sağlık ekipleri, aradan zaman geçtikten sonra tekrar içeri çağrıldı.


Sorgu sırasında adliye binası dışına getirilen bir ambulansın dışında, ilerleyen saatlerde ikinci bir ambulans da adliye giriş kapısının tam yanına çekildi.


Aziz Yıldırım'ın sorgu sırasında şekerinin yükselmesi ve geçen zamanda düşürülememesi üzerine Yıldırım, İstanbul Adliyesinden bugün taburcu edildiği Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesine yeniden gönderildi.


Aziz Yıldırım'ın doktoru Serdar Erkan, adliye çıkışında basın mensuplarına yaptığı açıklamada "iki defa kendisini kötü hissettiğini söyledi ve kontrol ettik. Şekerine baktık. 240 çıktı. 112 Acil doktorlarını çağırdık. Ambulansa gidildi ve serum takıldı. Şekeri düşmedi. Bunun üzerine, ifade veremeyecek duruma geldiği için hastaneye sevk edildi" diye konuştu.


Hastane yetkililerinden alınan bilgiye göre, Hastaneye getirilen Aziz Yıldırım'ın acil gözlem odasında bir süre tetkiklerinin yapılmasının ardından müşahede altına alındı.


Yıldırım'a serum tedavisi uygulanacağı bildirilirken, Yıldırım'ın taburcu olabilmesi için sabah saatlerinde yapılacak, aç ve tok karnına kan şekeri testlerinden sonra karar verilecek.


Öte yandan, Fenerbahçe Kulübü As Başkanı Nihat Özdemir, Aziz Yıldırım'ın kardeşi Acar Yıldırım, Yıldırım'ın avukatları ve 10 kişiye yakın yönetim kurulu üyesi hastaneye gelerek, Yıldırım'ın sağlık durumu hakkında bilgi aldılar.


As Başkan Nihat Özdemir, ve beraberindeki heyet hastaneden ayrılırken Yıldırım'ın avukatları hastanede bekleyişini sürdürüyor.

ETİKETLER

haber