Gündem

Ayhan Bora Kaplan soruşturması Emniyet'e uzandı: 2. sınıf Emniyet Müdürü gözaltında

Ayhan Bora Kaplan

11 Eylül 2023 17:04

Ankara’da yeraltı dünyasında Kaplan grubu olarak bilinen suç örgütüne yönelik soruşturmada önemli bir gelişme yaşandı. Ayhan Bora Kaplan’ın Esenboğa Havalimanı girişinde gözaltına alınmasının ardından genişletilen soruşturmada 2. sınıf Emniyet Müdürü N.A.Ç’nin de gözaltına alındığı ortaya çıktı. 2. Sınıf Emniyet Müdürü N.A.Ç’nin yanı sıra baş komiserlikten ayrılarak avukatlık yapmaya başladığı öğrenilen U.K isimli eski polisin de gözaltında olduğu öğrenildi. Soruşturmada şu ana kadar gözaltına alınanların sayısı ise 29 oldu.

 “Şikayetçileri vazgeçirmekle” suçlanıyorlar

 Ankara’da Ayhan Bora Kaplan’ın liderliğini yaptığı öne sürülen çeteye ilişkin soruşturma Emniyet’e uzandı. Edinilen bilgiye göre, Kaplan ile birlikte 4 kişinin 7 Eylül akşamı gözaltına alınmasının ardından genişletilen operasyona kritik bir isim daha eklendi. Son kararname ile Polis Akademisine atanan 2. Sınıf Emniyet Müdürü N.A.Ç, Kaplan örgütü ile irtibatlı olduğu gerekçesiyle gözaltına alındı. N.A.Ç’nin yanı sıra bir dönem Çankaya Emniyet Müdürlüğünde Başkomiserlik yapan ve sonrasında meslekten ayrılarak avukatlık yapmaya devam eden U.K isimli eski polis de gözaltına alınanlardan biri oldu. Her iki ismin de Kaplan örgütü üyeleri hakkında yapılan başvuruları, şikayetçileri vazgeçirerek önledikleri gerekçesiyle gözaltına alındıkları öğrenildi.

 Avukatların ofisinde arama

 Öte yandan soruşturma kapsamında Kaplan’ın iki avukatının ofisinde de arama yapıldığı, avukatlardan birinin gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldığı ifade ediliyor. Soruşturmada şu ana kadar gözaltına alınanların sayısının ise 29 olduğu belirtiliyor.

TIKLAYIN-Süleyman Soylu ile yakınlığıyla bilinen Ayhan Bora Kaplan gözaltına alındı

TIKLAYIN - Ayhan Bora Kaplan'ın ekibine yönelik operasyon genişliyor: 25 gözaltı

TIKLAYIN - TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık'ın 8 ay önce Süleyman Soylu'nun Ayhan Bora Kaplan'a 'adamları toplayıp gelin' talimatı verdiği iddiası yeniden gündeme geldi