Gündem

Antalya'da HDP ve ÇHD başkanlarına PKK tutuklaması

Mustafa KOZAK/ANTALYA, (DHA) - ANTALYA'da, kapatılan Çağdaş Hukukçular Derneği'nin (ÇHD) Antalya Şube başkanı avukat Deniz Demirel ile HDP il eş başkanları İhsan Nergiz ve Songül Şarklı'nın da aralarında bulunduğu 5 kişi, PKK soruşturması kapsamında tutuk

25 Ağustos 2017 13:28

Mustafa KOZAK/ANTALYA, (DHA) - ANTALYA\'da, kapatılan Çağdaş Hukukçular Derneği\'nin (ÇHD) Antalya Şube başkanı avukat Deniz Demirel ile HDP il eş başkanları İhsan Nergiz ve Songül Şarklı\'nın da aralarında bulunduğu 5 kişi, PKK soruşturması kapsamında tutuklandı. 
Antalya\'da 11 Ağustos sabahı PKK\'ya yönelik soruşturma kapsamında çeşitli adreslere düzenlenen operasyonlarda, aralarında KHK ile kapatılan ÇHD\'nin Antalya Şube Başkanı avukat Deniz Yıldırım, avukat Ramazan Gökalp ile HDP Antalya il eş başkanları İhsan Nergiz ve Songül Şarklı\'nın da bulunduğu 22 kişi gözaltına alındı. Dosyası ayrılan 11 şüpheliden 5\'i, dün sevk edildikleri sulh ceza hakimliğince tutuklandı.
Aralarında HDP il eş başkanları ile 2 avukatın da bulunduğu ikinci gruptaki 11 şüpheli, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra dün akşam saatlerinde adliyeye sevk edildi. Avukat Deniz Yıldırım ile HDP il eş başkanları İhsan Nergiz ve Songül Şarklı\'nın da aralarında bulunduğu 5 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi. 6 şüpheli ise adli kontrolle serbest bırakıldı.

FOTOĞRAFLI

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir