Gündem

AKP'li Turan'dan 'Dolarla vekil olunuyor' hamlesi: Şentop'u göreve çağırdı

AK Partili Bülent Turan, CHP’li Aykut Erdoğdu, eski eşi Özge Erdoğdu ve eşi Tuba Torun’un konuşmalarına dair açıklama yaptı. Turan, Meclis Başkanı Mustafa Şentop’u göreve çağırdı.

27 Haziran 2022 22:34

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun yaklaşık üç ay önce ayrıldığı Özge Erdoğdu ile yaptığı telefon görüşmesinin kaydı sosyal medyada paylaşıldı. Erdoğdu’nun yakın zamanda evlendiği CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Tuba Torun ve CHP Parti Meclisi hakkında kullandığı ifadelerin ardından Torun ile Özge Erdoğdu arasında geçen bir kayıt daha sosyal medyada paylaşıldı.

TIKLAYIN | CHP'li Aykut Erdoğdu; eski eşinin açıkladığı konuşma kaydının ardından hastaneye kaldırılan yeni eşi Tuba Torun'dan özür diledi

Bu yaşananların ardından AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Herkesin özel hayatı kendisinin. Çoluk çocuk var, duruma üzülürüz sadece” ifadelerini kullanarak sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

Torun’un konuşma kaydında ifade ettiği belirtilen “Dolarla vekil olunuyor” sözlerini hatırlatan AK Partili Turan, “Ancak ‘Dolarla vekil olunuyor’ ithamı tüm CHP grubunu zan altında bırakır. Böyle ağır bir iddia karşısında CHP sessiz kalamaz! Mafyanın 10 bin dolar iddiasını günlerce tekrarlayanların sessizliği ibretlik” dedi.

TIKLAYIN | CHP’li Aykut Erdoğdu’nun eski eşi ile yeni eşi Tuba Torun’un ses kaydı da sosyal medyada

Meclis Başkanı Mustafa Şentop’u “göreve” davet eden AKP'li Turan açıklamasını şu ifadelerle sürdürdü: “Bu itirafla CHP yönetiminin ehliyetten, liyakatten, kendi ifadeleriyle ‘örgütten’ ne anladıklarını görmüş olduk. Meclis Başkanımız Sn Mustafa Şentop göreve davet ediyorum. Gerekli araştırmalar yapılmalı ve CHP Grubu bu ağır ithamdan kurtulmalı ya da ilgililer cezalandırılmalı.”

TIKLAYIN | CHP Sözcüsü Öztrak'tan Aykut Erdoğdu açıklaması: Kendisi ve partimiz açısından en doğru kararı vereceğine inanıyoruz