Gündem

AKP'li Metiner: Öcalan da, Şeyh Said'i gerici-şeriatçı görüyor, Hüda-Par asla bölücü anlayışa sahip parti değildir

Mehmet Metiner, Hüda-Par'ın düşüncesinin kardeşlik bilincine yaslandığını savundu

29 Aralık 2023 07:23

Eski AKP milletvekili Mehmet Metiner, Nedim Şener'in Hüda-Par'a yönelik "Şeyh Said artığı" ifadesini kullanan Nedim Şener'i kınadığını belirterek, "Nedim Şener bilmiyorsa bilsin. Şeyh Said konusunda PKK terör örgütünün lideri Öcalan da tıpkı kendisi gibi düşünüyor. O terör örgütünün lideri Şeyh Said’i gerici-şeriatçı diye görüyor. Dahası Şeyh Said olayını tıpkı Şener gibi “İngiliz oyunu-tertibi” olarak değerlendiriyor" diye yazdı.

Hüda-Par'ın kardeşlerinin partisi olduğunu ve kurucu kadrolarını yakından tanıdığını kaydeden Metiner, "Hüda-Par adına konuşmak bana düşmez, kendileri elbette gerekli açıklamayı yaparlar. Ama bu konuda farklı düşündüğümüzü hiç zannetmiyorum. Çünkü Cumhurbaşkanımızın da bu yönde sorulan sorulara AK Parti’mizin kuruluşundan sonra verdiği cevaplar bu yöndeydi diye hatırlıyorum.

Çok açık ve net söylüyorum:

Hüda-Par asla etnik milliyetçi-bölücü anlayışlara sahip bir parti değildir. Bu tür anlayışlar, esas aldıkları İslamî akide dolayısıyla kapılarının önlerinde bile geçemez. Onların millet-ümmet tasavvuru, herkesi temel hak ve özgürlüklerde eşitleyen bir kardeşlik bilincine yaslanır" ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı için tıklayın...